Торік 10% всіх легкових авто в Україні були з іноземними номерами

Торік 10% всіх легкових авто в Україні були з іноземними номерами
Найбільше в'їжджає в Україну машин з польською реєстрацією

У 2017 році кількість автомобілів на єврономерах в Україні досягла частки у 10% від загального обсягу легкового автомобільного парку країни. Про це повідомляє Opendatabot.

«За даними Мінінфраструктури, торік в Україні було зареєстровано 6,9 млн легкових автомобілів. Себто частка автомобілів з іноземною реєстрацією становила 10% від загальної кількості легковиків», – йдеться в публікації.

Разом з тим, наголошується, що точну цифру, скільки ж перебуває в країні автомобілів на єврономерах, визначити складно. Справа в тому, що частина транзитних «євроблях» конвертується в автомобілі, які перебувають в режимі «тимчасового ввезення». Ще якийсь відсоток транзитних машин залишається в Україні з порушеннями термінів.

Крім того, деякі машини постійно курсують за кордон і назад, особливо в прикордонних регіонах.

Натисніть для збільшення

Машини з іноземною реєстрацією в'їжджають в Україну в двох митних режимах: транзит і тимчасове ввезення. Перший дозволяє автомобілю перебувати тут не більше п'яти днів, або десяти – якщо водій буде повертатися через інший пропускний пункт. Другий дає можливість експлуатувати авто без сплати митних зборів терміном до одного року.

Згідно з даними Державної фіскальної служби, в режимі транзит в 2016 році в Україну в'їхали 127,5 тис. авто. У 2017 році ця цифра зросла майже вдвічі – до 212 тис.

За перші шість місяців 2018 року обсяги транзиту авто з іноземною реєстрацією перевищили показники всього 2016 року і становили 152,4 тис. штук. При цьому 57,9 тис. «транзитних» автомобілів перебувають в країні з порушеннями терміну.

Найбільше в'їжджає в Україну машин з польською реєстрацією, далі – Литва, Німеччина, Болгарія і Чехія.

Натисніть для збільшення

Нагадаємо, 13 липня народні депутати проголосували у першому читанні законопроекти, що дозволять знизити акцизи на розмитнення авто та посилити відповідальність за використання нерозмитнених авто.

Так, проект закону №8487 вносить зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизом легкових авто.

Законопроект №8488 вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України. Він, зокрема вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Крім того, посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук