Торік середньомісячна зарплата закарпатців зросла майже на 20%

Економіка23 лютого 20110

Номінальна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ та організацій щомісячного обліку Закарпатської області, в середньому, за 2010р. склала 1846 грн та у 2 рази перевищила рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів (з 1 грудня 2010р. встановлені мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатної особи – 922 грн). Порівняно з попереднім роком середньомісячна заробітна плата зросла на 18,8%.

Нарахована середньомісячна зарплата працівникам підприємств транспорту, установ державного управління та фінансової діяльності на 34,0–61,4% перевищувала середній показник по області, інформує Мукачево.нет

Низькою декларувалася вона у працівників підприємств сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послуг, готельно-ресторанного господарства. Рівень оплати праці в зазначених підприємствах та установах склав 54,7–55,0% середньообласного показника.

Диференціація заробітної плати серед міст та районів області становила 1,6 разу. Найбільші нарахування в середньому за 2010р. були у штатних працівників підприємств щомісячного обліку Ужгородського району, міст Ужгород та Чоп і перевищили середній показник по області на 10,9–31,5%, тоді як у працівників підприємств м.Берегово, Іршавського та Берегівського районів заробітна плата була на 17,7–18,7% нижчою від середньообласного показника.

У 2010р. коефіцієнт використання робочого часу склав 85,5%. Більш ефективно використовувався фонд робочого часу працівниками зайнятими діяльністю у сфері готельно-ресторанного господарства, пошти та зв’язку, фінансової діяльності, де коефіцієнт його використання становив від 89,1% до 90,2%.

Разом з тим, в будівельних організаціях, на підприємствах рибальства, рибництва зазначений показник становив 68,8%–78,6%, що свідчить про низький рівень зайнятості працівників.

Внаслідок неповної зайнятості надлишок робочої сили становив 3,5%. Повне використання норми встановленого робочого часу дозволило б збільшити розмір заробітної плати на 6,6%.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук