Торік Рівненщина отримала від оренди землі 90 млн грн

Економіка3 лютого 20110

У 2010 році Рівненська область отримала від земельного податку та орендної плати 90 мільйонів гривень прибутку.


 

 

«Якщо взяти, що земля дала нашим громадам за 2010 рік, то це 90 мільйонів гривень земельного податку і орендної плати. Згідно із Земельним кодексом, близько 30 відсотків цієї суми повинно йти на земельну реформу. А йде 0,3%. Якби нам хоч 10 процентів дали, ми б уже давно розмежували всю землю державної і комунальної власності. Але поки що частка тих грошей надходила до державного бюджету. Тепер, згідно з Бюджетним кодексом, плата за землю буде йти до місцевих бюджетів», - зазначила начальник головного управління Держкомзему у Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко, повідомляє ОГО.

Також вона заявила, що минулого року прав оренди та земельних ділянок було продано майже на 16 млн гривень. Це менше, ніж у 2009 році, у зв’язку з економічною кризою, а також із тим, що у 2010 році областям було заборонено працювати за тимчасовими порядками, тому що цей порядок, розроблений Кабміном, прийшов тільки у грудні.

Щодо обласного центру, то минулого року у Рівному земель несільськогосподарського призначення було продано на суму 105 млн 355 тис. гривень. Із них майже 5 млн надійшло до міського бюджету.

У 2011 році очікується збільшення прибутків від продажу землі, оскільки на сьогодні визначено, що 1 гектар с/г земель коштує 12 тис. грн, а на 2011 рік вартість гектара має бути оцінена у 25 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук