Торік заробітчани привезли в Україну втричі більше грошей, ніж інвестори

Економіка9 січня 20110

13% мешканців західних регіонів країни з задоволенням виїхали б за кордон на заробітки. Такий результат досліджень інституту соціології НАН України. На Сході таких сміливців соціологічне дослідження не виявило зовсім.

Щорічно в Україні приходить 5-6 мільярдів доларів від заробітчан. Привізних мільярдів 2010 року виявилося втричі більше, ніж офіційних прямих іноземних інвестицій, - повідомляє Багнет.

Привезені кошти заробітчани передусім витрачають на житло. У результаті Львів торік посів друге місце в Україні за темпами будівництва житла. В загальному обсязі житлового будівництва в країні, про яке звітує сьогодні уряд, третину складає приватний сектор і житло, що будується за рахунок приватного інвестування.

Натомість на Сході, як і раніше, процвітає патерналізм радянського типу, надія на "добру державу" або "доброго царя". А між тим, потреба в житлі в тому ж Донецьку - величезна, тільки офіційно нужденних - близько 90 тисяч осіб. У Львові, до речі, таких лише 55 тисяч, але ж і житла, що будується тут у три рази більше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук