Триває конкурс бізнес-кейсів з корпоративної соціальної відповідальності
Триває другий Всеукраїнський конкурс бізнес-кейсів з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ), участь у якому можуть взяти різні як бізнес-організації, так і університети. Загальна мета конкурсу - представити рішення компаній з питань КСВ як складову частину стратегії розвитку організації. Про це 10 червня на брифінгу у Львові повідомила голова Центру розвитку корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) Марина Саприкіна.
За її словами, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно до 30 червня зареєструватися на сайті, а до 1 серпня надіслати дієву практику компанії. Кейси компаній приймаються за номінаціями: організаційне управління, трудові права; права людини і гендерна рівність; розвиток громади, захист довкілля, відносини із споживачами; комунікації і звітність з КСВ.
Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ) — це відповідальність тих, хто приймає бізнес-рішення, за тих, на кого безпосередньо чи опосередковано ці рішення впливають. Соціальна відповідальність — це концепція, що заохочує компанії враховувати інтереси суспільства, беручи на себе відповідальність за вплив діяльності компанії на споживачів, працівників, громади та навколишнє середовище в усіх аспектах своєї діяльності.
«Відповідальні практики компаній довели свою ефективність у відносинах із інвесторами, постачальниками і громадами, що вплинуло на ефективність розвитку самих компаній. 2010 рік матиме свої пріоритети і тренди: зменшення впливу на навколишнє середовище, підвищення громадського розуміння щодо СВ своїх компаній, розуміння змін клімату і покращення соціальної звітності, управління регуляторними впливами і розробка відповідальних практик із соціальними та екологічними складовими, боротьба із корупцією і покращення трудових відносин», - зазначила Марина Саприкіна.
За її словами, кращі 45 практик компаній, які взяли участь у першому конкурсі бізнес-кейсів з КСВ минулого року, увійшли до першої в Україні збірки «Практики КСВ в Україні», причому 15% бізнес-кейсів були запропоновані організаціями з Львівщини. Оцінювали практики міжнародне журі.
Однією з КСВ практик, яка увійшла до книги, поділився прес-секретар ВАТ «Концерн Галнафтогаз» Олесь Пограничний. За його словами, компанія з 2008 року зацікавилася КСВ. Відтоді змінено звичайні лампи розжарення на енергоощадні, зробили інформативні наліпки, аби вимикали світло, добре закручували крани. Також є контейнери для паперу, на АЗС – для пластикових пляшок. Таким чином компанія зібрала 16 т паперу з офісу, а з лютого минулого року понад 1 тонну пластику з АЗС Львова. «причому люди, які приходили на АЗС і бачили, що ми будемо вдячні, якщо пластик будуть викидати в спецконтейнер, були задоволенні такою ідеєю. Суспільство готове до соціальної відповідальності», - запевнив Олесь Пограничний.
«Сподіваюся, що цього року будуть кейси з розвитку громади, раді що вже надіслані практики з організації управління», - зазначила Марина Саприкіна, додавши, що цьогорічних переможців нагороджуватимуть 20 жовтня.