СТРЦ «Спартак» 27 липня презентував фінальну візуалізацію майбутньої льодової арени, яку будують на початку вулиці Мазепи у Львові. Окрім самої арени з площею льоду 1745 м2, у комплексі передбачені торгово-розважальні зони, фудкорти, закрита автостоянка, а також громадський простір на даху.
Як розповіла в коментарі ZAXID.NET керівниця відділу маркетингу СТРЦ «Спартак» Тетяна Альховська, льодове покриття, яке планують встановити на арені, коштує більше мільйона євро, воно відповідатиме вимогам та стандартам Міжнародної федерації хокею з шайбою та Міжнародного союзу ковзанярів. На ньому можна буде займатися фігурним катанням та хокеєм.
«Спартак» планує займатися експлуатацією арени самостійно, проте пропонує співпрацю всім державним та комунальним спортивним установам. За словами Тетяни Альховської, комплекс вже має попередні пропозиції від шкіл щодо занять з фігурного катання та хокею, проте договорів оренди поки що не готують, оскільки самої арени ще немає.
На території арени також будуть шість роздягалень з туалетами та душовими, шафи для особистих речей, 4 роздягальні і гардероби для ковзанки, дві тренерські кімнати, роздягальня для суддів із туалетом та душовою, вестибюль, квиткова каса, два медичні кабінети, кімната адміністратора для заточування ковзанів і зберігання ключок. Внутрішнім дизайном арени, як і першої черги будівництва СТРЦ «Спартак», займався Юрій Глобчак з Globarch Group.
«Будуть трибуни на 357 місць і додаткові місця на антресольному і другому поверхах, загалом – 479 місць. Ще плануємо невеликі ресторан і зону торгівлі, аби привернути максимальний інтерес до спорту і залучити якомога більше відвідувачів. На антресольному поверсі буде додаткова зона фудкортів, де через скло зверху також можна буде спостерігати матчі. На першому поверсі будуть деякі комерційні, зокрема, торгово-розважальні площі», – розповіла Тетяна Альховська.
На даху комплексу планують створити громадський простір площею понад 3700 м2. Ідея такого експлуатованого даху належить львівській архітектурній компанії VR-Group, що також проектувала майбутню будівлю ДБР у Львові на вулиці Трускавецькій, котеджне містечко IT Village, багатоквартирний будинок IT House. Як розповіла Тетяна Альховська, на даху льодової арени будуть спортивні майданчики, ігрові, розважальні та відпочинкові зони, місце для катання на самокатах або на роликах.
Нагадаємо, що девелопером СТРЦ «Спартак» та льодової арени є ТзОВ «Львівбудмакс-Інвест», що належить дружині нардепа Ярослава Дубневича Наталії та їхній доньці Роксолані Пиртко. Їх будують на місці занедбаної спортивної бази «Спартак», яку у 2008 році Львівська облрада продала тодішньому депутату ЛОР Ярославу Дубневичу за 4,2 млн грн.
Спочатку тут планували збудувати льодову арену, відкриті спортивні майданчики, гостьові апартаменти, басейн та спортзал. Однак у січні 2015 року стало відомо, що замість льодової арени на цій території планують будувати житло. Втім, улітку 2018 року виконком Львівської міськради затвердив містобудівні умови на будівництво льодової арени.
Першу чергу будівництва – СТРЦ «Спартак» – відкрили навесні 2019 року. Згідно з попереднім планом, льодову арену мали відкрити у 2022 році. Проте її будівництво поки що призупинене, оскільки у січні закінчився термін оренди земельної ділянки, а депутати ЛМР поки що його не продовжили.
Як пояснив ZAXID.NET в. о. директора департаменту містобудування Сергій Коровайник, земельне управління підготувало проект ухвали про продовження терміну оренди ділянки під льодову арену для ТзОВ «Львівбудмакс-Інвест», проте земельні питання сесія ЛМР через карантин зараз майже не розглядає.
«Станом на зараз проект ухвали вже завізували, у тому числі з профільними комісіями. Скоріше за все, він не потрапляє в порядок денний, оскільки через ситуацію з коронавірусом сесії депутатів ЛМР майже не відбуваються. Земельні питання практично не розглядаються депутатами (на розгляд потрапляють переважно питання, пов'язані із забезпеченням життєдіяльності міста та боротьбою з коронавірусом, – прим. ред.), і загалом через це в нас зупинилися приблизно 400 земельних ухвал», – сказав Коровайник.
Коли буде наступне пленарне засідання депутатів ЛМР, поки що невідомо. За словами Тетяни Альховської, найшвидше льодову арену зможуть відкрити через два роки після відновлення будівельних робіт.