Ціна на мед цьогоріч зросте щонайменше наполовину

ЕкономікаІрина Ващишин, 6 травня 2015, 17:35 6379 0

Через теплу зиму та хімікати на полях, на Львівщині значна загибель бджіл. Свої втрати пасічники змушені будуть закласти у ціну на мед.

Львівські бджолярі говорять про слабкий цьогорічний імунітет у бджолиних сім'ях. Вони погано пережили примхливу зиму і пізні заморозки. Відтак, в області та загалом в Україні половина бджіл загинула. 

Рої у вуликах мали бути сформовані ще місяць тому, розповів пасічник із села Раковець Віталій Батіг. Але цьогорічна зима із постійними відлигами бджіл не раз вводила в оману. Вони починали розмножуватись, однак під час заморозків втрачали потомство. А ще пасічники чимало сімей втратили восени через посіви сільськогосподарських культур, які власники обробляють хімічними препаратами. 

«На полях почали використовувати дуже багато рослин генномодифікованих, які потребують обробки різними хімічними препаратами. А це дуже підриває імунну систему бджоли. Окрім цього кліщ цього року розвивався дуже швидко. Це ворог бджіл номер один, який вже п'ятдесят років в наших краях не дає спокою», - пояснив пасічник. 

Кліщі, розповідають бджолярі, є у кожному вулику, але небезпечними ці паразити стають там, де пасічник недостатньо або неправильно обробив вулики восени та навесні.

«Ми знаємо про це, ми вміємо обробляти. Але, на жаль, минулої осені у продажу з'явилися препарати недіючі. Вони були в красивій упаковці, але діючої речовини там не було. Частина з цих ліків виявилася фальсифікованою», - зазначив пасічник із Раковця. 

Натомість, через неякісну обробку восени бджолина сім'я за зиму може загинути. «Якщо хітиновий покрив бджоли кліщ проколов - бджола вже не жилець. Вона може не вийти із зимівлі. Просто під час зимівлі пропадає. На якості меду надмірна закліщеність не відбивається. Просто зменшується кількість бджіл, які збирають мед. А на якості меду відбиваються оці препарати, якими обробляють на полях сільськогосподарські посіви», - наголосив начальник міського управління ветеринарної медицини Володимир Горчин. 

Однак без меду ми не залишимось, запевняють бджолярі. Але подорожчає він безсумнівно, бо з України його активно, а часом і нелегально вивозять до Європи, де свого медозбору останніх два роки, як стверджують експерти, не було. 

Тому, якщо минулоріч найдешевший мед був по 50 гривень за літр, а найдорожчий - по 150, то цьогорічна ціна може зрости щонайменше наполовину. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук