Цьогоріч в Україні зросте кількість бідних

Якщо у 2013 році бідними були 22% українців, то цьогоріч кількість збіднілого населення перевищить 30%

Цьогоріч в Україні зросте кількість бідних

Зростання рівня бідності в Україні в 2015 році може підвищитися до 33%, йдеться в національній доповіді «Цілі розвитку тисячоліття України: 2000-2015 рр».

«У 2015 році зростання рівня бідності може становити до 33% проти цільового орієнтира 7%», – йдеться в доповіді, представленій під час круглого столу «Прогрес на шляху досягнення цілей розвитку тисячоліття» в понеділок, 6 липня, у Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У ній наголошується, що тривалий час в Україні спостерігалося поступове скорочення кількості бідних, проте зараз, як очікується, цей показник може повернутися до значення попередніх років.

Згідно з рівнем фактичного прожиткового мінімуму, рівень бідності знизився до 22,1% в 2013 році з 71,2% в 2000-му.

Як йдеться в доповіді, сім'ї з дітьми складають головну групу серед бідного населення, вони найбільш уразливі до соціально-економічної ситуації в країні.

«Оскільки кожне третє домогосподарство з дітьми перебуває за межею бідності, наявність однієї дитини підвищує ризик бідності за відносним критерієм на 17%, наявність трьох і більше дітей - вже на 42%», – пояснили автори документу.

Як зазначила, говорячи про причини сплеску бідності, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи академік Елла Лібанова, Україна наблизилася до такого рівня не лише через війну на сході.

«Ми б все одно отримали сплеск бідності. Не можна все списувати на війну. Ми до цієї кризи підійшли не через війну. Ми до цієї кризи підійшли в попередні роки», – сказала вона й додала, що соціальні пільги, які в останні роки надаються вразливим верствам населення, «виконують будь-які завдання, але не завдання зниження бідності».

Перший проект національної доповіді підготовлений Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук