Твори Пікассо та Джакометті поставили нові рекорди продаж

КультураК.С., 12 травня 20154070
Твори Пікассо та Джакометті поставили нові рекорди продаж

Картина Пабло Пікассо «Алжирські жінки (Версія О)» (Les femmes d'Alger (Version O), яка оцінюється фахівцями в $140 млн, була продана на аукціоні у Нью-Йорку за рекордні $179 млн., повідомляє NEWSru.com.

Торги почалися з 100 млн, проте потім ця сума зросла більш ніж у півтора рази, відзначає агентство Reuters. Ім'я нового власника полотна не розголошується. Ставки робилися телефоном. У підсумку «Алжирські жінки» стали найдорожчим твором мистецтва, яке коли-небудь продавався на торгах.

Пікассо написав цю картину в 1955 році в пам'ять про Анрі Матісса. Полотно є частиною серії з 15 картин, створених художником в період з 1954 по 1955 рік. Його надихнула картина Ежена Делакруа «Алжирські жінки у своїх кімнатах».

У попередній раз «Алжирських жінок» виставляли на аукціон у 1997 році - вартість роботи легендарного іспанського художника оцінювалася в $32 млн доларів. Хто тоді придбав витвір мистецтва, невідомо. До цього - в 1956 році - картина була продана за $212,5 тис. Саме таку суму подружжя Віктор і Саллі Ганц заплатили Пікассо за полотно.

Раніше найдорожчим полотном з тих, що продавалися на аукціоні, був триптих Френсіса Бекона «Три начерки до портрета Люсьєна Фрейда». У листопаді 2013 року на Christie's його продали за $142 млн.

Тим часом на аукціоні в Нью-Йорку був поставлений ще один рекорд - «Людина, що вказує» швейцарського скульптора Альберто Джакометті була продана за $141, 2 млн. Бронзова скульптура була створена у 1947 році, фахівці оцінювали її у $130 млн.

«Людина, що вказу» побила рекорд іншої скульптури Джакометті - «Людина, що крокує I» (L'Homme Qui Marche I). У 2010 за $104 млн її продали на аукціоні Christie's.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук