ТзОВ «Львівські автобусні заводи» хоче зменшити внески в ПФУ за 2008 рік

Економіка8 лютого 20114

На 10 лютого заплановане засідання в Апеляційному адміністративному суді. Управління Пенсійного фонду Галицького району Львова прагне оскаржити постанову Львівського окружного адміністративного суду від 3 серпня 2010 року, за якою управління мало б визнати вимогу ТзОВ «Львівські автобусні заводи» щодо коригування його зобов’язання зі сплати страхових внесків у бік зменшення за 2008 рік.

Про це ZAXID.NET повідомив колишній працівник підприємства Володимир Коваль, який долучений до справи як третя особа.

В.Коваль повідомив ZAXID.NET : «На початку 2010 року ТзОВ «ЛАЗи» подало позов до управління Пенсійного фонду у Галицькому районі Львова в Окружний адміністративний суд Львова на предмет того, щоб перерахувати за 2008 рік зарплату працівникам на 6 млн. 992 тис. 119 грн та відповідно сплату страхових внесків у бік зменшення».

За його словами, адміністрація підприємства мотивує свої дії тим, що у 2008 році працівники підприємства не працювали, бастували, зарплата нараховувалася за середньостатистичними даними, і була суттєво завищена.

В.Коваль, який до звільнення був зокрема заступником голови профспілки «ЗАТ «ЗКТ», що діяла на ТзОВ «ЛАЗи», заявив: «Це не відповідає дійсності. Незаконних страйків працівників взагалі не було. Навпаки, адміністрація наприкінці 2008 року допустила до значної заборгованості, і власне ця заборгованість з зарплати становила 7 млн грн. Керівництво ЛАЗу, не забезпечивши роботою, фактично вигнало працівників на вулицю. Це змусило нашу профспілку і Вільну профспілку «Автобусобудівник» виступати проти порушення прав працівників-профспілчан».

«Якщо через суд відбудеться зменшення зобов’язань перед Пенсійним фондом, у підсумку це означатиме, що будуть перераховані пенсії працівників до зменшення», - прокоментував В.Коваль.

За його словами, свою позицію адміністрація підприємства обґрунтовує, посилаючись на акт перевірки головного управління КРУ у Львівській області за період з 1 квітня 2008 року по 31 січня 2009 року. «Вони мотивують, що КРУ провела перевірку, і виявила порушення – неправильне нарахування зарплати працівникам. Тому на ЛАЗах був виданий наказ № 23/1 20 березня 2009 року про перерахунок зарплати за період 1 квітня 2008 року по 31 січня 2009 року», - повідомив Коваль.

Проте, за його словами, офіційні листи з КРУ у Львівській області свідчать, що згадувана позапланова ревізія не стосувалася питання правильності нарахування заробітної плати працівникам товариства, і вимог щодо перерахунку зарплати не виставлялося. В.Коваль посилається на лист-відповідь першого заступника начальника КРУ у Львівській області Р.Кроляка голові Вільної профспілки «Автобусобудівник» на ТзОВ «ЛАЗи» Людмилі Присяжнюк від 22 червня 2010 року.

Начальник Контрольно-ревізійного управління у Львівській області Юліан Дзямба повідомив ZAXID.NET , що наприкінці січня давав з цього приводу відповідь народному депутатові. Ю.Дзямба підтвердив, що згадувана позапланова ревізія не стосувалася питання правильності нарахування заробітної плати працівникам ТзОВ «ЛАЗи».

Також він поінформував: «Прокуратура Сихівського району Львова 17 січня 2011 винесла протест на згадуваний наказ № 23-1, за яким був здійснений перерахунок зарплат».

В.Коваль наполягає: «Я вважаю, що підстав проводити перерахунок зарплати працівників ТзОВ «ЛАЗи» за 2008 не було. Навіть якщо пенсія від цього зменшиться на 1 гривню, це незаконно. Це питання хвилює також і працівників не пенсійного віку. Адже якщо набудуть зміни до закону про пенсійне страхування, як пропонує уряд, обрахунок стажу починатиметься з 2000 року. Якщо зарплата за 2008 рік буде зменшена, і відрахування з неї до Пенсійного фонду, то це потім вплине на зменшення пенсії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук