У 2014 році Нацбанк надрукував ₴176 млрд

ЕкономікаО.Г., 8 червня 20156900

У 2014 році обсяг емісії гривні становив ₴176 млрд, в той час як у попередні роки він коливався на рівні ₴20-50 млрд. Про це в коментарі DT.ua заявив член парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Павло Різаненко.

«НБУ по суті сам себе підставив, або його змусили підставитися. У відповідь на мій депутатський запит було надано детальні дані про портфель облігацій на балансі НБУ і держбанків у розрізі валют. За зміною цього портфеля можна чітко побачити зростання гривневої емісії для монетизації боргу. Якщо в усі попередні роки вона коливалася на рівні ₴20-50 млрд, то торік сягнула ₴176 млрд», - повідомив Різаненко.

За його словами, склалася така ситуація, що приватний ринок грошей не дає, тому Мінфін випускає держоблігації, які в підсумку купує НБУ або держбанки за гроші, надані їм самим же регулятором.

«Макроекономісти таке явище називають «монетизація боргу», а простою мовою обивателів воно називається «друкування грошей». Але торік гроші не просто «надрукували», а «надрукували» у величезній кількості. І це головна відповідь на запитання «хто винен?», - сказав Різаненко.

Депутат зазначив, що пік «друкування» пройдено в 2014 р, і монетизація боргу за перші чотири місяці цього року «вже не така істотна».

«Проблема в тому, що ніхто не знав у цьому разі, що робити. Треба визначитися: або ми тримаємо курс, або втримуємо інфляцію, робити це одночасно неможливо. НБУ сказав, що курс відпускає і переходить до інфляційного таргетування. Але в результаті ігнорувати валютні коливання в десятки, а потім і сотні відсотків вони не могли собі дозволити і спробували сісти на два стільці, аби хоч якось курс контролювати, запровадили адмінобмеження за експортно-імпортними операціями, плюс було підвищено облікову ставку», - вважає депутат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук