У Білорусі у липні проведуть деномінацію

У Білорусі у липні проведуть деномінацію

Білорусь проведе деномінацію 1 липня, за 10 тис. білоруських рублів старого зразка можна буде отримати один рубль нового. Про це заявив голова Національного банку країни Павло Каллаур, повідомив «Прайм».

Це вже третя за рахунком деномінація відбудеться в Білорусі. На момент деномінації в обігу перебуватиме близько 600 млн. банкнот старого номінального ряду. За оцінкою Нацбанку, для їх заміни потрібно 80 млн. банкнот нового номінального ряду і 400 млн. монет.

«В принципі країна до деномінації готова. Є ще певні питання, які потребують завершення в торгових підприємствах – повна заміна касових апаратів, які могли б працювати в нових умовах», – заявив голова Нацбанку Білорусі Павло Каллаур.

За оцінками учасників фінансового ринку Білорусі, прямі витрати банків, пов’язані з підготовкою до деномінації, склали від півмільйона до мільйона доларів, повідомило БелаПАН.

«Витрати на оновлення банківського обладнання були не дуже великими, до $100 тис. Набагато більших витрат коштувало оновлення програмного забезпечення. Виявилося, що це вимагає кардинальних змін - через те, що в обігу з'являться копійки», - розповів співрозмовник агентства.

Планується, що старі і нові грошові знаки будуть знаходитися паралельно в обігу до кінця 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук