У Бродах відбувся грандіозний концерт пам’яті Йозефа Рота

КультураК.С., 5 серпня7350
У Бродах відбувся грандіозний концерт пам’яті Йозефа Рота
фото ЛМР
Бродівська синагога стала ідеальною декорацією для концерту

У неділю, 4 серпня, біля руїн синагоги у місті Броди відбулась одна із найбільших подій фестивалю LvivMozArt. На батьківщині письменника Йозефа Рота відбувся грандіозний пам’ятний концерт, присвячений ювілею письменника Йозефа Рота. Центральний концерт фестивалю LvivMozArt з дружиною відвідав мер Львова Андрій Садовий.

«Я хочу подякувати Оксані Линів за те, що вона для нас всіх відкриває Україну. Я запрошую всіх пізнавати нашу країну і дякую Оксані, що від сьогодні Броди будуть ще однією яскравою зіркою на карті. Дякую всім, хто є тут, що долучаєтеся до цього фестивалю», – привітав учасників і гостей концерту Андрій Садовий.

Концерт відвідали голова Львівської облради Олександр Ганущин і мер Львова Андрій Садовий

«Цілий світ знає романи видатного письменника Йозефа Рота, але мало кому відомо, що він був народжений на Львівщині, у містечку Броди. В середині 18 століття у Бродах було 86 синагог і молитовних єврейських домів. Зараз таких історичних споруд майже не залишилось, але є руїни великої Бродівської синагоги, в якій спалювали людей. Саме тому, в пам'ять всіх цих історичних подій, які назавжди залишаться раною в світовій історії, ми проводимо наш перший концерт не у Львові, – в Бродах на цій руїні», – зазначила арт-директорка фестивалю LvivMozArt та диригентка Оксана Линів.

Колись один з найбільших єврейський храмів Східної Європи, Бродівська синагога, під час бомбардувань у Другій світовій війні, була наполовину зруйнований. Як живий свідок трагічних подій, cинагога постала кулісою унікального мистецького дійства із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою.

У концерті взядл участь близько 200 виконавців

В концерті у супроводі оркестру INSO-Lviv та Львівської хорової капели «Дударик» виступили світові зірки, зокрема: південно-африканська оперна співачка Пумеза Мацікіза, американський митець Абраам Броди, акторкаа Сунні Меллез.

У концерті прозвучали «Kyrie Eleison» української композиторки Богдани Фроляк та 3-тя Симфонія «Kaddish» титана американської культури, сина українських емігрантів з Рівненщини Леонарда Бернстайна. у.

Нагадаємо, фестиваль LvivMozArt триватиме впродовж 3−11 серпня 2019. Його темою є «Музика і література». Центральною постаттю фестивалю став цьогоріч німецькомовний публіцист та письменник Йозеф Рот, який народився в містечку Броди біля Львова. У 2019 році відзначається його подвійний ювілей – 125 років від народження та 80 років по смерті.

Нагадаємо також, що ZAXID.NET щодня інформує про головні події фестивалю.

Фото Львівскої міськради і LvivMozArt

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук