У будинку для атовців на вулиці Під Голоском у Львові залишили резервні квартири
Ключі від нових помешкань та ордери отримали 42 сім'ї
До теми
- У Львові вперше в Україні коштом міського бюджету збудували будинок для родин бійців АТО ZAXID.NET
- Міноборони у 2018 році планує побудувати 184 гуртожитки для військовослужбовців-контрактників ZAXID.NET
- У Львові виділили майже ₴80 млн на пільгові житлові кредити для молоді ZAXID.NET
- У Львові вперше в Україні коштом міського бюджету збудували будинок для родин бійців АТО ZAXID.NET
На вул. Під Голоском у Львові збудували перший в Україні будинок для бійців АТО. Він готовий до заселення. Ордери та ключі від новеньких осель отримали 42 сім'ї. Серед них – родини загиблих воїнів, атовці-сироти та поранені бійці.
Перший камінь у «бойовому будинку» на вул. Під Голоском заклали ще в березні 2016. Менш як два роки знадобилось для того, аби сім'ї воїнів АТО таки отримали заповітні ордери та ключі від квартир. Першочергово – родини загиблих та поранених бійців і атовці-сироти.
«Як тільки почалась війна, ми заклали капсулу для будівництва будинку. Це є будинок на 53 квартири. Будинок введений в експлуатацію, 42 сім'ї вже отримали квартир. Ми маємо ще резерв, бо, в першу чергу, ми помагаємо тим родинам, де є найскладніша ситуація», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Віктор чекав на цей момент майже десять років. Боєць-прикордонник ріс сиротою. Довелося пожити і в найманих квартирах, і в гуртожитках, і навіть на полігоні. У під'їзд нового будинку заходить на правах повноцінного господаря оселі.
«Якщо зайти в хату, де ми будемо жити, то за традицією українського народу, треба її освятити», – витягаючи з рюкзака воду для освячення каже Віктор Лебеденко.
Нові квадратні метри, хоча ще не обжиті, та вже свої. Відтепер удача супроводжує Віктора завжди, а щасливим числом стала двійка.
«Мав можливість під час жеребкування вибрати квартиру. Попалась квартира №22, 2 під’їзд, 2 поверх, і пізніше дзвонять: будинок також №22», – розповів про магію чисел власник нової квартири Віктор Лебеденко.
Голі стіни двокімнатної квартири колишнього прикордонника, а тепер пожежника-рятувальника, не лякають. Справа лише за фантазією та часом.
«Мої плани зробити гарний ремонт. Помаленьку відкладав, не курив, не пив, зайвий раз собі не дозволяв гуляти. Тому, думаю, на відсотків 40-50 ремонт буде зроблений», – розповів боєць АТО Віктор Лебеденко.
Загалом ключі від квартир та ордери на новенькі оселі отримали 42 сім'ї.
«У мене чоловік загинув в грудні 2014 року і цей ордер дали дитині. Мабуть, як вияв поваги до батька, до таких людей, які пішли і захистили свою країну», – розповіла дружина загиблого бійця АТО Оксана Луцик. А її син Володимир додає: «Я планую там зробити ремонт».
Перші поверхи для зручності забронювали для бійців із інвалідністю.
«Я інвалід 2-ої групи і мені трохи важко підійматися. Тому я вдячний, що мені запропонували і я маю всі умови, щоб жити», – розповів боєць АТО Степан Косик.
На будинок для атовців місто витратило близько 50 млн грн. У Ратуші планують надалі зводити вже кооперативне житло, ціна на яке для бійців буде суттєво нижчою за ринкову.