У Чернівцях презентували книгу оповідань про життя в концтаборі

КультураЛілія Матвіїв, 27 листопада 20141400
У Чернівцях презентували книгу оповідань про життя в концтаборі

У четвер, 27 листопада, у Літературному целанівському центрі в Чернівцях презентують збірку оповідань Тадеуша Боровського «У нас, в Аушвіці...». Збірка вийшла у місцевому видавництві «Книги – ХХІ», з польської її переклав письменник Олександр Бойченко.

Це збірка концтабірних оповідань Тадеуша Боровського, який народився в Житомирі та оселився у Варшаві в 1932 році після репатріації. В умовах німецької окупації він видав збірку віршів «Будь-де земля...», та був у 1943 році арештований і відправлений в табір Аушвіц-Біркенау. Про поведінку людини за колючим дротом письменник пише в умовах табірних буднів.

На думку дослідників, ні з точки зору відвертості, ні за рівнем художньої майстерності, з якою Боровський висловлює свої думки, його оповідання не мають аналогів про життя концтабору у світовій літературі.

Як зазначила модератор презентації Лілія Шутяк, в книзі майстерно продемонстровано те, що табірний світ не був поділений на «наших і німців», а становив складну соціальну систему зі своєю ієрархією, інтригами, зрадами, коханням і симфонічними концертами.

Збірку можна буде придбати у львівській книгарні «Є».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук