17 грудня у прокат виходить найочікуваніший фільм року – сьома частина кіноепопеї «Зоряні війни». Від 1977-го року, коли фільм вперше з’явився на екранах, «Зоряні війни» для численних шанувальників стали не просто кіно, а способом життя.
Напередодні прем’єри ZAXID.NET відібрав найшаленіші, найтрагічніші та найкреативніші вчинки фанатів космічної саги Джорджа Лукаса, які є і на Темній, і на Світлій стороні.
Нова надія
Шанувальник кіноепопеї Деніел Флітвуд з США, хворий на рак, подивився нову серію 5 листопада, більше ніж за місяць до прем’єри. Творці фільму дізналися про хворобу фаната кіносаги та вирішили потішити його, адже Деніел зізнався, що боїться не дожити до прем'єри нового епізоду. Флітвуд помер 10 листопада.
Деніел Флітвуд
***
Навряд чи можна було припустити, що клуб, який отримав прізвисько «Кулак Вейдера» зустрічатимуть з любов'ю на всій території США. Тим не менше 501-й легіон, який було створено у 1997 році для фанатів «Зоряних воєн», перетворився у всесвітню благодійну організацію. Члени клубу з'являються в лікарнях, на з'їздах фанатів і на місцевих парадах.
Попри участь у проведенні благодійних заходів, легіон не є звичайною костюмованою групою. Вступити в нього досить складно. Насамперед, потрібно представити вашу фотографію, а також знімок вашого імперського костюма. Потім новобранець повинен пройти відбір.
Повернення джедая
***
Художнику Тревісу Дардену вдалося скомбінувати античні скульптури з персонажами «Зоряних воєн» в стилі грецьких скульптур. Спочатку він зробив фото статуй, виставлених у Луврі та попросив 3D-моделлера проробити дизайн голів. Потім за допомогою ретушера він інтегрував голови з тілами, поліпшивши текстуру, що дозволила створити ілюзію цілісності скульптури.
***
Листоноша Дейв Олдбері з британського міста Саутгемптон витратив більш як 228 тис. доларів на колекцію речей, пов'язаних із «Зоряними війнами». Дейв витратив гроші на те, щоб переобладнати свій будинок в Саутгемптоні в міні-готель, де все нагадувало б про кіноепопею.
В англійця є більше 9-ти тисяч автографів акторів і учасників знімальної групи саги. Крім того, він зібрав у своєму будинку іграшки, книги, плакати та інші сувеніри. На тілі Олдбері є татуювання із зображеннями Дарта Вейдера й Обі-Вана Кенобі.
Зараз 46-річний листоноша пропонує всім охочим зупинитися у нього за 35 доларів. Для гостей існує ряд правил, таких як «використання світлового меча дозволяється тільки на вулиці» і «заборонено виходити через бічні двері будівлі, тому що вони ведуть до темної сторони сили».
***
Ян Мартін у власному гаражі з підручних засобів створює костюми та героїв фантастичної історії Лукаса. У Мартіна є власний канал у YouTube, де він з радістю ділиться з публікою результатами своєї праці. Одного разу Мартін зустрівся з Джорджем Лукасом: творець зоряного всесвіту був вражений і глибоко зворушений відданістю Яна улюбленому фільму.
Прихована загроза
Божевільний фанат «Зоряних воєн» зарізав мечем вчителя у Швеції. Трагедія сталася в школі «Круна» в містечку Трольхеттан. Невідомий у масці та з мечем зайшов у школу. Учні спочатку думали, що це якийсь жарт. І раптом чоловік кинувся розмахувати зброєю. Як наслідок двоє школярів отримали травми, а вчитель помер у лікарні. Самого зловмисника поранили поліцейські при затриманні.
***
Напередодні світової прем'єри зброяр-аматор з Німеччини сконструював міні-модель, що функціонує, так званої «Зірки смерті». Лазерний гаджет знищувати планети не може, проте легко пропалює пластину металу. У якості основи для сфери винахідник взяв волейбольний м'яч, який покрив шарами склопластику та металевими панелями, а пізніше підсвітив його світлодіодами. В якості «лазерної чаші» він використав рефлектор від галогенової лампи й 14,6-ватні лазери.
***
У художника-аніматора Томаса Річнера (штат Огайо, США) в підвалі зібралася величезна кількість картонних коробок з під різної техніки. Коли прийшов час на прибирання, він вирішив побудувати 1,5 метрову модель космічного корабля «Тисячолітній сокіл». Модель була побудована протягом шести днів і настільки реалістично, що вона виглядала майже як оригінал зі справжніх зйомок кінофільму, який знімали на тлі зеленого екрану.
Помста ситхів
$ 8 тис. за квиток на новий епізод запропонував американський перекупник на сайті приватних аукціонних продажів «eBay». Інший перекупник хотів отримати $ 10 тис. за 4 квитки, при цьому їх вартість - $ 75 за 4 штуки.
***
16 серпня 2015 року у Нью-Йорку відбулась битва фанатів «Зоряних воєн». Тисячі осіб зібралися в парку Вашингтон-сквер у Нью-Йорку, щоб взяти участь у вирішальній битві джедаїв і ситхів. Битва проходила ввечері, щоб добре було видно, як світяться мечі. У битві ніхто не постраждав.
***
За місяць до прем'єри фільму «Зоряні війни: Пробудження сили» один із фанатів фільму в США викупив всі квитки на один із перших показів. Він хотів насолодитися фільмом на самоті. Пачка квитків обійшлась фанату у більш, ніж $2 тисяч. Зал розрахований на 218 місць.
Користувачі соцмереж назвали чоловіка самовдоволеним егоїстом. Варто нагадати, що «Зоряні війни» - «Пробудження сили» уже зібрала $100 млн на предпродажах квитків.
***
Знаменитий костюм Леї з «Зоряних воєн» пішов з молотка за $ 96 тис. Образ принцеси в рабстві, одягненої в бюстгальтер з металевим каркасом та спідницю, яка оголює стегна, визнаний одним з найбільш хвилюючих в історії кіно.
Імперія завдає удар у відповідь
Американська кіномережа Аламо Drafthouse поставила перед фанатами саги завдання якомога довше протриматися без сну під час циклічного показу всіх епізодів «Зоряних воєн».
Найвитриваліший глядач отримає семирічний абонемент на перегляд фільмів у кіномережі, колекційні постери й іменне крісло в одному із залів.
Під час перегляду учасникам безсонного марафону заборонено розмовляти, користуватися гаджетами й вживати енергетичні напої. Конкурс стартував 13 грудня.
***
На сніжному фестивалі в японському місті Саппоро 11-а бригада сухопутних сил самооборони Японії представила величезну скульптуру Дарта Вейдера в оточенні імперських штурмовиків. На створення скульптури знадобилося 3,5 тис тонн снігу і кілька бульдозерів. Ширина скульптури становить 23 метри, висота - 15 метрів.
***
Білл Макбрайд із США почав купувати сувеніри, пов'язані з Дартом Вейдером, ще у шестирічному віці. У його колекції є все: від мильниць до сторінок з оригінального сценарного манускрипту «Зоряних війн». Фанатське зібрання Білла налічує понад 60 тисяч експонатів.
Білл Макбрайд
Атака клонів
Старт продажів квитків на сьомий епізод «Зоряних воєн» у Великобританії викликав серйозні технічні збої на сайтах-операторах, пов'язані з сильним перевантаженням серверів. Шанувальники кіносаги відзначали в соціальних мережах, що багато онлайн-ресурсів були недоступні. Представники однієї з найбільших у країні кінотеатральних мереж Vue заявили, що реалізували 10 тис квитків за перші 90 хвилин. Такий показник зазвичай досягається за кілька тижнів.
***
За шість тижнів до прем'єри «Зоряних воєн» американські фанати саги вишикувалися в черги біля кінотеатрів, а деякі з них навіть розбили наметові містечка. У дворі Китайського театру в Лос-Анджелесі (тут 1977 року відбулася прем'єра «Зоряні війни: Нова надія») зібралося близько 100 осіб: вони сподівалися зайняти найкращі місця в залі, розрахованому на 1,6 тис. місць. Також фанати розраховують таким чином увійти в історію кінематографа.
***
Фанати створили повнометражну копію одного з фільмів саги у Minecraft (відеогра). На це їм знадобилось 3 роки. Півроку пішло тільки на створення унікальних сетів за мотивами саги.
***
Актриса Дейзі Рідлі, яка зіграла одну з головних ролей у новому епізоді, зізналася,щодеякі фанати «Зоряних воєн» почали робити татуювання із її зображенням. Причому, актрисі це абсолютно не лестить. «Вони ж навіть не знають кого я граю!», - дивується вона. Також Дейзі розповіла, що ще не бачила фільм і трохи боїться. А ось режисер Стівен Спілберг подивився сьомий епізод саги вже три рази.