У День театру у Львові влаштували прем'єру «Принцеса і сто поцілунків» за казкою Андерсена

КультураМарічка Крижанівська, 27 березня 2019, 19:00 702 0

27 березня – Міжнародний День театру. До цієї дати у Першому театрі влаштували дві прем'єри вистави «Принцеса і сто поцілунків» за відомою казкою Андерсена «Принцеса і свинопас».

Театр для глядачів починається із білетерів та гардеробників. Пан Михайло щодня із гардеробу спостерігає хто і в якому настрої заходить сюди і як реагує на вистави.

«Я завжди кажу: театр починається з вішалки. До нас приходить найкращий глядач, а найкращий – це маленький глядач. Вони тут до стелі стрибають, а стеля в нас висока. І дорослий глядач у нас теж хороший. Приходять вже старшого віку і згадують, що вони ще в молодості сюди приходили», – розповідає працівник гардеробу Першого театру Михайло Типа.

За лаштунками театру залишаються десятки працівників, кожен із них є важливим елементом великого механізму, який бачить глядач.

«Ви знаєте, театр для мене – це моє життя, я дуже люблю театр, бо я дуже люблю діточок, а це наше життя», – зізнається, біжучи з-за лаштунків у зал, реквізиторка пані Ліля.

У день театру там нині гамірно. Мають два прем'єрні покази вистави «Принцеса і сто поцілунків» за мотивами казки Ганса Крістіана Андерсена «Принцеса і свинопас». Режисер Валерій Коломієць чітко робить поділ на живий світ простих людей і механічне, зашорене, навіть диктаторське життя при королівському дворі.

«В нас у виставі показано тоталітарний світ, де є якісь обмеження не тільки в одязі, в зачісці, а немає волі, свободи, кохання, чогось живого. Принц приходить і визволяє принцесу з цих оков і показує їй, що можна любити, показує їй оцю свободу», – розповідає акторка Анастасія Хавунка.

Таке ж протиставлення штучного і живого світу і у сценографії художниці Асі Кравчук. Глядачам пропонують разом подумати про дорослі речі: свободу і любов.

«Дуже хотілося поставити виставу, щоб розмовляти з дітьми якоюсь нормальною дорослою мовою. Бо оце сюсюкання, замовчування певних проблем вже так дістало. Ми не даремно написали, що це вистава для батьків з дітьми. Страшенно хочеться, щоб відбувся діалог між батьками і дітьми, щоб діти питали: що це, чому так, чому так відбувається?», – розповідає режисер Валерій Коломієць.

Глядачі винесли свій вердикт: виставу сприйняли добре і жваво відреагували на важливі моменти.

«Вистава 8+, а діти у залі були 6+. Так жваво реагували. Інколи воно аж вибивало, а інколи підсилювало, давало новий поштовх. Вони реагували майже всю виставу», – ділиться емоціями після прем'єри актор Ярослав Дерпак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук