У «ДНР» святкували 50-річчя Джоан Ролінг з книгами А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Ги

У «ДНР» святкували 50-річчя Джоан Ролінг з книгами А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Ги

31 липня виповнилося 50 років з дня народження відомої британсьокї письменниці Джоан Ролінг, авторки серії романів про чарівника Гаррі Поттера.

Її річницю вирішили відзначити навіть у самопроголошеній «ДНР». З цієї нагоди так зване «міністерство культури» анонсувало на своїй сторінці  у соцмережі виставка «Чарівна магія Джоан Ролінг», яка мала відбутись у « читальному залі районної бібліотеки«. На виставці представлені книги про Гаррі Поттера і журнальні статті про письменницю, заявило «міністерство».

Цікаво, що для того, аби відзначити ювілей письменниці терористи, судячі із фото, обрали її книги в українському перекладі Віктора Морозова, видані українським видавництвом А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га. Це дуже легко помітити, адже саме  А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га видала книги з оригінальною обкладинкою художника Владислава Єрка. Більшість країн, зокрема і Росія, використали обкладинки англомовних книг. 

До речі, їх сусіди, представники самопроголошеної «ЛНР» нещодавно висунули наукову теорію стосовно Гаррі Поттера. На думку культуролога з Луганської державної академії культури і мистецтв імені Матусовського Ніни Іщенко в основі «українського нацбудівництва» лежать саме ідеї книг Джоан Ролінг. На думку луганського культуролога, велика популярність книг Роулінг призвела до некритичного сприйняття молодими поколіннями розділення людства на «магів» і «маглів».

«Стосовно маглів магу можна все, – цитує Ніну Іщенко Радіо “Свобода, – Маглів можна обманювати, відбирати у них дітей, стирати їм памʼять, тримати їх у рабстві, навіть вбивати. Це сприймається як належне. Українській молоді зараз, під час війни, пропонується така ж картина світу, в якій люди діляться на два розряди: українці-прихильники євровибору і «ватники».

Викладачка вважає, що описана авторкою книг про Гаррі Поттера модель є наріжним каменем європейської ідеології, таємною доктриною нової деструктивної колоніальної політики. А Донбас став її жертвою.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук