У Домі Франка у Львові вперше експонують особисті речі письменника

КультураЮлія Поліковська, 27 травня 20173880
У Львові вперше експонують особисті речі Івана Франка

У Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відкрили виставку «Скарби Франкового дому», де можна побачити речі, що належали самому письменникові чи його рідним і раніше не експонувалися. Як повідомили у музеї, виставка складається із чотирьох частин – це «Вишивки Франкового дому», «Срібло Франкового дому», «Світлини Франкового дому» та «Друзі Франкового дому». У ррадянські часи їх не виставляли через їхню «ідеологічну небезпеку».

Відвідувачі зможуть побачити, зокрема, дитячу сорочечку, яку вишила дружина Франка – Ольга Хоружинська для доньки Ганнусі, рушник, який зберігався у родині Петра Франка, а також особистий годинник Івана Яковича та срібні лаврові вінки, один із яких письменнику до 40-річчя творчої діяльності подарувало товариство «Сокіл-Батько».

У Львові триває унікальна музейна виставка «Скарби Франкового дому»

В експозиції представлені фотографії родини Івана Франка, зокрема – шлюбна, та приятелів, які гостювали у Франків.

У підбірці «Друзі Франкового дому» демонструють книжки, які Франко дарував товаришам і засвідчував у такий спосіб свою особливу приязнь. Серед експонованого, зокрема, «Фавст» Гете у перекладі Франка з дарчим підписом редактору «Gazety Naddniestrzanskiej» Едмунду Леону Солецькому, перше видання «Мойсея», подароване антропологу Івану Раковському, збірка «З вершин і низин», запрезентована відомому галицькому правнику і громадському діячу Карлу Бандрівському, історична драма Адама Міцкевича «Wielka Utrata», видана українською мовою доктором Франком, із дарчим підписом Франка Митрополитові Андрею Шептицькому.

Виставка триватиме до 31 травня. Її можна оглянути з 10:00 до 17:00 у всі дні, крім вівторка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук