У Домі Франка відбулась костюмована екскурсія до 130-річчя літературного героя Лиса Микити

У Домі Франка відбулась костюмована екскурсія до 130-річчя літературного героя Лиса Микити

130 років тому вийшла у світ поема Івана Франка «Лис Микита». З такої нагоди у Дім Франка у Львові зійшлися костюмовані лиси і започатковували тут театралізовану екскурсію для дітей.

Іван Франко сам зізнався, що героя Лиса Микиту взяв ще з найдавніших оповідок різних народів світу, але захотів надати йому наших національних рис.

«Лис Микита народився насправді значно раніше, тому що це світовий середньовічний сюжет, але став українцем він завдяки дітям Івана Франка. Якби Франко не став татом, то і Лис Микита не народився би на світ. Сам він казав, що то його найулюбленіший твір, бо він написав для власних дітей», розповів директор Львівського музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Той же Лис Микита зустрічає найменших відвідувачів у музеї і веде для них екскурсію. Обігрує історичні експонати, розповідає про франчат, але у легкій формі квесту: шукають записки від самого Івана Франка, сидять на підлозі, слухають казки.

«Для діток ми не розказуємо якихось таких наукових фактів, це про сім'ю: хто був у сім'ї Франків, як вони жили в цьому будинку, що написав Франко для діток, звичайно для них найголовніше казки», сказала наукова працівниця Дому Франка Галина Мазур.

Але до Лиса Микити нині, крім відвідувачів, зійшлися у гості й інші лиси, вони заполонили усю Франкову хату. Це родина Лисенків герої вистави Першого театру. Заразом актори запрошують у свій театр на прем'єру вистави «Лисеня, якому вдалося».

«Це дитяча вистава, розрахована на діток 5+, вистава музична і про музику, про танці, про те, як дитині знайти свій шлях, знайти себе», запрошує актор Першого театру Андрій Селецький.

Найближча прем'єра «Лисеня, якому вдалося» 25 лютого.

Також у Домі Франка підписали угоду про співпрацю Першого театру та цього музею, аби події тут стали ще атрактивніші.

«Лиси це наймудріші істоти в світі, тому що це їхня ініціатива про співпрацю. Якби не вони, ми б самі цього не придумали. Вони, очевидно, десь без нас зійшлися, подали таку ідею і ми сьогодні підпишемо документ. А що скріплено документом, це вже буде точно відбуватися», жартує директор-художній керівник Першого театру Юрій Мисак.

Відтепер костюмована екскурсія для дітей з Лисом Микитою тут буде постійною, за попереднім записом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук