Художник-містифікатор Володимир Костирко відкрив проект про детективні історії в мистецтві
Виставку презентували в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея
Львівський художник Володимир Костирко створив проект про кримінально-детективні випадки в історії мистецтва. Свою виставку відкрив в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея, що на вул. Шота Руставелі, 8 у Львові.
На цій виставці відвідувачі вже не побачать звичного «нового-старого майстра» Володимира Костирка, яким він був 10 років тому: з галицькими сюжетами на темному тлі у стилі караваджистів. Тепер він цілком інший: може головне місце на картині виділити для тексту або начебто графіку намалювати олією.
«Ви дивитеся на мистецтво, яке вас дивує і спантеличує, збиває вас із загального музейного представлення», – анонсує засновник арт-центру Я Галерея Павло Гудімов.
У цьому проекті Костирко вдався до детективних випадків, які траплялися із всесвітньовідомими художниками.
«Є кілька тем, які мене інспірують і одна з них – історія мистецтва», – зізнається Володимир Костирко.
Пояснює свій задум на прикладі твору «Рука ван Гога». З біографії відомо, що ван Гог вистрелив собі у живіт. Тому Влодко Костирко зобразив його начебто на шпальтах сучасних глянцевих журналів зі слідами крові, а поруч дав справжню вирізку з газети, де револьвер ван Гога виставили на аукціоні.
«Мені було цікаво проілюструвати, що якщо ван Гог жив би зараз, то його би сприймали як зірку. Згрубша, це йшлося про це, але потім паралельно я побачив: о клас, продали пістолет його на аукціоні», – розповідає художник.
Художник на цій виставці згадує й замах на життя Енді Воргола та чимало інших випадків. До кожного свого твору Костирко додає вирізки з газет, фотографії, вони є підказками для глядачів.
«Тут є певні ключі, завдяки яким я формував із Павлом Гудімовим цю виставку. Чи вони прочитуються крім нас ще кимось? Думаю, ні, але просто вже так є», – каже автор.
Глядачеві доведеться тут добряче напружити мізки і згадувати історію мистецтва.
«Костирко не робить простих виставок, він не потребує того, щоб людині, яка заходить у галерею, моментально ставало все зрозуміло. Він дає імпульс для того, щоб ми з вами полізли в Вікіпедію, в книгу, в альбом мистецький», – вважає Павло Гудімов.
Публіка також знає Влодка Костирка як автора багатьох креативних інтер'єрів тематичних кафе, галерей. До слова, простір арт-центру Я Галерея – теж його задум і втілення.
Виставку можна оглянути в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея, що на вул. Шота Руставелі, 8, до 18 березня.