У Харкові в дискусії про Донбас візьме участь поетеса з «ЛНР»

КультураК.С., 11 грудня 20154410
У Харкові в дискусії про Донбас візьме участь поетеса з «ЛНР»

Європейські письменники, дослідники, журналісти з понад 10 країн проведуть у Харкові відкриту дискусію «Перспективи Донбасу. Можливості мирного існування в регіоні». Вона відбудеться 12 грудня в рамках конференції «Debates on Europe 2015. Сусідство в Європі - перспективи спільного майбутнього».  У дискусії візьмуть участь німецький письменник Інго Шульце, історик Східної Європи Ярослав Грицак, філософ, експерт з питань демократизації Бруно Шох та інші. З української сторони в дебатах бере участь харківський поет Сергій Жадан.
Також у дискусії візьмуть участь поет Борис Херсонський,  художник Сергій Захаров (Мурзилка), представники європейської мережі культурних журналів Eurozine та інші.

«Виживе й Європа, яку ми знаємо, і чим їй для цього доведеться пожертвувати? Можливо конструктивно говорити про спільне майбутнє - на тлі війни? Яка у всьому цьому роль нас - України в цілому та Слобожанщини зокрема? Приходьте, поговоримо», - сказано на сторінці заходу в Facebook.

Великий резонанс у соцмережах викликало те, що серед учасників дискусії з’явилось ім’я поетеси з Луганська Олени Заславської. «Питань багато, наприклад, чому їй дозволено в'їзд в Україну, що буде робити СБУ коли вона таки в'їде. І останнє питання: організатори дурні чи падлюки? Може одразу покликати Моторолу чи Захарченко подискутувати? Це зовсім не смішно, бо це вже не перший "дзвіночок"», - написaв у Facebook харків'янин Ігор Гулак.

Луганська поетеса - автор кількох збірок, у минулому член літературного угруповання «СТАН». Сьогодні Заславська - член спілки письменників «ЛНР».

Поетеса працює в Луганській академії культури і мистецтв, редагує вузівську газету «Камертон», бере активну участь у житті самопроголошеної «республіки» та пише патріотичні вірші про так звану «Новоросію».

Заславська активно публікується. Її вірші увійшли в ряд збірок, присвячених «Новоросії», які вийшли в РФ: «Російська весна», «Опік» («Усім жителям і захисникам Новоросії присвячується» тощо.

У себе на сайті Заславська написала: «Я ж сподіваюся, що моя поїздка стане ще одним кроком до відкритого діалогу і допоможе донести нашу точку зору на події, які відбуваються». У віршах вона, зокрема, називає українських військових «ворогами» тощо.

Численні коментатори на сторінці події у Facebook запитують, який стосунок має Заславська до європейських інтелектуалів.

На обурену реакцію соцмереж відповіла модераторка дискусії Іванна Скиба-Якубова: «Яке б почуття огиди ми не відчували, проте ніхто і ніколи не зможе звинуватити нас у тому, що ми жодного разу не спробували поговорити з іншого боку, точніше не поговорити нехай навіть, а - дати висловитися. Давайте довіримося вибору Жадана, він знає, що робить».

Поетові Сергію Жадану, на якого посилаються організатори щодо запрошення до Харкова Олени Заславської, користувачі Facebook пропонують запроситі поетів з ІД або «Хамас».

«Debates on Europe 2015 Сусідство в Європі - перспективи спільного майбутнього» - серія конференцій, які в різних країнах Європи проводять Фонд С. Фішера (S. Fischer Stiftung), Німецька академія мови та поезії і Культурний фонд Allianz.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук