У Каннах вимагали збільшити кількість жінок в конкурсних програмах фестивалю

У Каннах вимагали збільшити кількість жінок в конкурсних програмах фестивалю
Учасниці акції представили 82-х режисерок, які піднімалися червоною доріжкою на прем'єри власних фільмів

Голова журі Каннського кінофестивалю, актриса Кейт Бланшетт та знаменита французька режисерка Аньєс Варда приєдналися до акції на підтримку жінок-кінематографісток.

Акція відбулася на червоній доріжці перед прем'єрою фільму «Дівчата Сонця» Єви Хассон. Учасниці акції вимагали від організаторів збільшити кількість жінок серед учасників Каннського кінофестивалю та кіноіндустрії в цілому.

Бланшетт та Варда прочитали заяви групи англійською та французькою мовами

Учасниці акції представили 82-х режисерок, які піднімалися червоною доріжкою на прем'єри власних фільмів за 71 рік існування Каннського кінофестивалю. Чоловіків-режисерів було, як порахували учасниці акції, 1688.

Акцію провела ініціативна група «5050X2020», яка до 2020 року прагне зрівняти кількість чоловіків та жінок у програмі кінофестивалю. Бланшетт та Варда прочитали заяви групи англійською та французькою мовами. Цього року в конкурсній програмі жінок-режисерів всього 3 з 21 учасників. Це 14% від загальної кількості. Загалом на Каннському фестивалі участь жінок у різноманітних програмах складає 24%.

Фільм «Дівчата сонця» розповідає про жіночий курдський загін. Лише боротьба за гендерну рівність може пояснити включення відверто слабкої та декларативної стрічки до конкурсної програми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук