У Києві та Львові покажуть «Землю» Довженка у супроводі «ДахаБраха»

КультураДарина Цвях, 8 серпня 20147560
У Києві та Львові покажуть «Землю» Довженка у супроводі «ДахаБраха»

У Києві та Львові у вересні відбудуться покази відреставрованого фільму «Земля» Олександра Довженка (1930 р.) в живому музичному супроводі гурту «ДахаБраха». У Львові показ заплановано на 28 вересня у театрі ім. Марії Заньковецької. Про це повідомляє i-pro.ua.

«Земля» - останній фільм епічної трилогії Довженка, він знімався влітку-восени 1929 року. У фільмі йдеться про початок колективізації. Довженко підходить до теми з філософським розмахом: земля у нього перетворюється на метафору національного космосу, центр і смисл існування українського селянина. Патріархальне українське село, спокій якого порушує поява трактору, існує поза історичним часом і нагадує земний рай. В цьому гармонійному космосі землероби ведуть щасливе позачасове пасторальне життя. Розірвання органічного й водночас містичного зв'язку з землею, яке тягне за собою колективізація, порушує одвічний порядок світобудови.

Після необхідних купюр та 32-х офіційних та приватних показів 8 квітня 1930 року Земля виходить на київські екрани, а вже за дев'ять днів фільм знімають з показів через звинувачення в «біологізмі» й «натуралізмі». Фільм, однак, мав грандіозний успіх у Європі, миттєво поставивши Довженка в ряд найвидатніших режисерів свого часу. Земля стала вершинним твором українського кінематографу.

Фільм було реабілітовано лише по смерті режисера. В 1958 році на міжнародному референдумі в Брюсселі найповажніші кінокритики назвали його в числі 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно. 1971 року фільм було відреставровано на кіностудії Мосфільм під керівництвом удови Довженка Юлії Солнцевої.

2012 року Національний центр Олександра Довженка розпочав реставрацію фільму на основі оригінальної версії 1930 року. Музичний супровід до фільму ЗЕМЛЯ протягом зими-весни 2012 року на замовлення Довженко-Центру створив український етно-хаос гурт ДахаБраха.
Гурт «ДахаБраха» - «арт-візитівка України», «етно-хаос бенд», який не залишив байдужими слухачів від США до Китаю, від Колумбії до Великобританії і став культовим на батьківщині менше ніж за десятиріччя свого існування. «ДахаБраха» на постійній основі працює в театрі «ДАХ» (режисер – Владислав Троїцький). У 2010 році гурт отримав Гран-прі ім. Сєргєя Курьохіна в області сучасного мистецтва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук