У Кієви за допомогою літературного квеста можна потрапити в СРСР

КультураДарина Цвях, 1 травня 20151820
У Кієви за допомогою літературного квеста можна потрапити в СРСР
фото «Основи»

У рамках презентації збірки «Розстріляне відродження» видавництво «Основи» організувало квест, що дає змогу відчути на собі умови, за яких працювали видатні письменники та жили пересічні громадяни у радянську добу. Кожен бажаючий може спробувати свої сили у квартирі, де повністю відтворений побут тих часів, та знайти речі, за використання яких у СРСР саджали за грати.

Ідея спільного проекту видавництва «Основи» та quests.com.ua, який отримав таку саму назву, як і нова книга – «Розстріляне відродження», має на меті показати у доступній формі умови життя і творчості українських письменників, що зазнали переслідувань з боку радянських спецслужб.

«Це така собі машина часу, - говорить директор видавництва «Основи» Дана Павличко. - Тут кожен може потрапити в Радянський Союз, де були заборонені не тількі інші політичні погляди, а й музика та література. Зараз це звучить дико, але так дійсно було. Хочеться, аби якогомога більше людей пройшли цей квест, дізналися про тяжкі долі письменників Розстріляного відродження та зрозуміли, яким жахіттям для будь-якої вільної людини були «Совєти».

Після проходження квесту його учасники можуть ознайомитися із раніше засекреченими архівами КДБ, що розповідають історію письменників Розстріляного відродження: це доноси, довідки про розстріл, біографії та характеристики, які раніше ніколи не були представлені широкому загалу.

«На мій погляд, українську літературу у наших школах подають нецікаво, - говорить упорядник книги Анна Копилова. - Наша мета - відновити інтерес молоді до читання українського, і я сподіваюсь, що за допомогою якісного книговидання, яскравих ілюстрацій та таких квестів нам вдасться її досягти».

Протягом місяця квест «Розстріляне відродження» буде доступний для всіх охочих. Він допоможе ще раз нагадати, якою жорстокою була радянська машина. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук