У вівторок, 5 жовтня, перед Конгресом США виступить Френсіс Хауген – колишня проектна менеджерка компанії Facebook, яка у вересні оприлюднила внутрішні документи компанії, що, зокрема, свідчать про негативний вплив соцмереж на психіку підлітків.
Жінка, пише Reuters, розповідатиме про те, як працюють алгоритми Facebook і що у компанії є можливість поставити безпеку і психічне здоров’я користувачів на перше місце, але вона цього не робить, адже «ставить прибуток понад те».
«Керівництво компанії знає способи зробити Facebook та Instagram безпечнішими, але не вноситиме необхідних змін, тому що вони поставили свої величезні прибутки перед людьми», – вважає Френсіс Хауген.
Раніше у виданні The Wall Street Journal вийшла низка матеріалів на основі свідчень Френсіс Хауген. У них, зокрема, ідеться про те, що Instagram, що належить компанії Facebook Inc., негативно впливає на психічне здоров’я передусім дівчат-підлітків. Дослідження про те, що Instagram посилює проблеми з самооцінкою у кожної третьої користувачки-підлітка, а також негативно впливає на рівень тривожності і призводить до виникнення або погіршення депресії, провела сама компанія Facebook ще у 2019 році, але не повідомила про результати. Тепер у США проведуть розслідування щодо приховування цієї інформації.
Окрім того, у документах, використаних WSJ та підготовлених до слухань у Конгресі, ідеться про те, що Facebook сприяє поляризації суспільства, розпалюванню ворожнечі тощо. Також Reuters пише, що Facebook використовували люди, які планували масові вбивства у М'янмі та напад на Капітолій США прихильниками Дональда Трампа, утім, за словами Френсіс Хауген, у компанії не вжили жодних заходів і не змінили нічого в алгоритмах соцмережі після цього.
Водночас дві депутатки Європарламенту від Німеччини, Александра Гіз («Зелені») та Крістель Шальдемоз (соціал-демократи) також закликали до розслідування дій компанії Facebook після заяв Френсіс Хауген.
Депутатки наголошують, що великі технологічні компанії не мають регулювати життя людей і це потрібно закріпити законодавчо. Крістель Шальдемоз, зокрема, була головною доповідачкою щодо пакету законопроектів про цифрові послуги, що передбачають більшу відповідальність компаній на території Євросоюзу.
«Нам потрібно врегулювати всю систему та бізнес-модель, що сприяє дезінформації і дозволяє її швидке розповсюдження», – говорить депутатка.
Як інформував ZAXID.NET, у понеділок, 4 жовтня, у роботі соцмереж Facebook, Instagram та WhatsApp, що входять в одну групу, стався глобальний збій – упродовж майже 7 годин користувачі не могли користуватись ані сайтами соцмереж, ані мобільними додатками. Офіційна причина збою – проблеми зі зміною конфігурації маршрутизаторів. У компанії заперечили інформацію про те, що дані 1,5 млрд користувачів Facebook вкрадені. За кілька годин перед збоєм на телеканалі CBS вийшло інтерв’ю з Френсіс Хауген.
Нагадаємо, що у квітні цього року невідомий хакер оприлюднив особисті дані 533 млн користувачів Facebook, зокрема, імена, ідентифікатори, номери телефонів та електронні адреси. У березні 2018 року користувачі виявили, що Facebook таємно збирає дані власників Android-пристроїв про їхні дзвінки та SMS-переписку. А у липні 2019 року федеральна комісія з торгівлі США оголосила про накладення штрафу у 5 млрд доларів на компанію Facebook у межах досудового врегулювання суперечки про розкриття приватної інформації у цій соцмережі та використання її компанією Cambridge Analytica.