У квітні підприємства теплокомуненерго зазнають збитків через різницю в тарифах

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), 31 березня ухвалила рішення про підняття кінцевого тарифу на послуги центрального опалення (ЦО) для населення в середньому на 67% з 1 травня, хоча ціни на газ та оптовий тариф на теплову енергію зросли вже з 1 квітня.

«3 березня НКРЕКП ухвалило рішення про підняття тарифу на газ і теплову енергію (як оптовий товар, у середньому на 71,8%) з 1 квітня. Планувалося підняти тарифи на послуги ЦО та гарячого водопостачання (саме вони є кінцевою ціною для населення), однак Мін'юст був проти затверджувати їх за місяць...Вчора НКРЕКП підвищило тарифи на послуги ЦО та ГВП, але вже з 1 травня... Що стосується квітня, то компанії зазнаватимуть збитків», – повідомила директор департаменту регулювання відносин у сфері теплопостачання НКРЕКП Світлана Чорних на семінарі в Житомирі в середу, попередає «Інтерфакс-Україна».

На її думку, збитки теплокомуненерго, яким доведеться платити за газ за новими тарифами, а надавати послуги за старими, будуть невеликими.

«Ми подивилися щодо компаній, зокрема щодо найбільшої – «Київенерго» – збитки будуть невеликими за ГВП, а за ЦО взагалі не буде. Ці збитки ми переглянемо за підсумками року, і тоді ухвалюватимемо рішення про компенсації», – резюмувала представник регулятора.

Водночас, за словами фінансового директора ПАТ «Київенерго» Тетяни Грязнової, збитки в квітні будуть досить відчутними.

«До завершення опалювального сезону (яке визначається рішенням влади) ми щодня зазнаватимемо чистого збитку за ЦО та ГВП у розмірі 6,4 млн грн у зв'язку з тим, що не переглянуті тарифи. Після опалювального сезону і до набуття чинності нових тарифів, збитки компаній за ГВП становитимуть до 0,94 млн грн на день. Сумарно за підсумками квітня через це ми отримаємо чистий збиток від надання послуг ЦО і ГВП близько 110 млн грн», – сказала вона.

Грязнова додала, що, для порівняння, в лютому «Київенерго» отримало чистий прибуток по бюджетних установах за рахунок тимчасового зниження ціни на газ у розмірі близько 5,9 млн грн.

Фіндиректор «Київенерго» також наголосила, що в сформованій ситуації підприємства ТКЕ мають розраховуватися з НАК «Нафтогаз України» за спожитий у квітні газ вже за новою ціною на 100% (без зволікань).

«Договори про постачання газу НАК "Нафтогаз України" містять штрафи в розмірі подвійної облікової ставки НБУ (30%+30%), пеню 3% і враховують інфляцію 25% річних. Ціна прострочення оплати НАК "Нафтогаз України" сьогодні, мінімум, 63-70% річних», – сказала вона.

Грязнова додала, що у НКРЕКП немає відповіді на запитання, за чий рахунок компанії покриватимуть збитки і виплачуватимуть штрафи НАК «Нафтогаз України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук