У львівських ВНЗ назвали цьогорічні топ-спеціальності серед абітурієнтів

Домінують комп'ютерні науки, право й філологія

Головні новини Львова 23.07Юлія Девда, 23 липня, 18:40 2534 0

Увечері понеділка, 22 липня, о 18:00 в Україні закінчилась вступна кампанія. До вищих навчальних закладів абітурієнти подали понад мільйон електронних заяв. Тепер потенційні студенти чекають п'ятниці, 26 липня, адже саме в цей день Міністерство освіти і науки України опублікує списки зарахованих на бюджетну форму навчання. Такі ж рейтинги з тими, кого зарахували на контракт, з'являться 1 серпня.

Тим часом, серед львівських вишів у лідерах вступної кампанії традиційно залишаються Львівський національний університет ім. Івана Франка, куди абітурієнти подали понад 38 тисяч заяв, Національний університет «Львівська політехніка» (32 тисяч заяв) та Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького (понад 4300 заяв).

Приймальні комісії цих вищих навчальних закладів розповіли журналістам ZAXID.NET про те, які спеціальності є найбільш популярними у вступників. Наприклад, у Франковому університеті топ-5 напрямів майже такий, як і минулого року.

«Першість за філологією, зокрема, іноземними мовами. За ними йдуть комп'ютерні науки, право, міжнародні відносини та журналістика», – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк.

У НУ «Львівська політехніка» абітурієнти надіслали понад 32 тисячі заяв.

«Найпопулярнішими у нас є спеціальності Інститутів комп'ютерних наук та інформаційних технологій (11 тисяч заяв), далі – економіка, право, міжнародні відносини й туризм. Конкурс інколи сягає до 60 людей на одне місце», – повідомив секретар приймальної комісії Львівської політехніки Михайло Гончар.

Щодо медуніверситету, то до нього цього року подали понад 4300 електронних документів.

«Найбільш рейтингова спеціальність – медицина. Слідом за нею йдуть фармація та стоматологія», – розповів Роман Фафула з приймальної комісії.

Зазначимо, що ті студенти, яких зарахують на бюджетну форму навчання, повинні до четверга, 1 серпня, подати у заклади вищої освіти оригінали документів. Ті, хто стане контрактниками, мають впоратись із цим до 5 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук