У Львівській опері поставили «Лоенгрін» Ріхарда Вагнера

Над постановкою працювала команда з різних країн

Прем’єрні вистави «Лоенгріна» відбудуться 1, 2, 6 та 7 березня

У п’ятницю 1 березня у Львівській опері відбудеться прем’єра опери Ріхарда Вагнера «Лоенгрін». Історія про середньовічного лицаря на сцені нашого театру постане у сучасному трактуванні.

До цього долучилась велика міжнародна команда. Режисер-постановник – Міхаель Штурм з Німеччини, диригент-постановник – Мирон Юсипович (Україна), дизайнер костюмів та художник-постановник – Маттіас Енгельман (Австрія).

Очільник Львівської опери Василь Вовкун назвав постановку «Лоенгріна» частиною великого проекту «Український прорив». Він вважає, що у цьому проекті не має йтися лише про українську класику. Головне, щоб Львівська опера стала частиною європейського музичного простору.

«Звернення до ваґнерівського музичного полотна є справжнім викликом для нас і, водночас, «Українським проривом» в освоєнні мистецтва як синтезу, і як філософської концепції. До постановки ваґнерівського «Лоенґріна» театр запросив німецького режисера Міхаеля Штурма, австрійського сценографа і художника костюмів Маттіаса Енґельмана, хормейстера Йоганнеса Кьолєра, які разом з диригентом-постановником Мироном Юсиповичем та хормейстером Василем Ковалем пропонують незвичну і неочікувану, але актуально-сучасну інтерпретацію сюжету опери», – розповів генеральний директор Львівської національної опери Василь Вовкун.

Диригент-постановник Мирон Юсипович наголосив, що музика Вагнера потребує великого професіоналізму. Виконання партій у «Лоенгріні» свідчить про високий рівень артистів львівського театру (та запрошених солістів).

Публіка побачить середньовічну історію у яскравому сучасному трактуванні (фото Євгена Кравса)

«Лоенгрін» є поєднанням середньовічного епосу з лицарським романом Вольфрама фон Ешенбаха «Парсіфаль». Також Вагнер використав казки братів Грімм. Творче осмислення теми, написання музики й сама постановка опери зайняли у Вагнера майже 10 років.

Ріхард Ваґнер, автор 13 опер, мав на меті реформувати оперне мистецтво. Кожна вагнерівська опера триває довше, ніж до прикладу, італійські. Свої твори композитор називав «музичними драмами», яка поєднує складну техніку для вокалістів, драматичний сюжет та виразну музичну лінію. На сцені Львівської національної опери «Лоенґрін» пройде без скорочень та купюр, що надасть глядачу сповна насолодитись та збагнути вагнерівську ідею музики майбутнього.

Ця постановка – велика подія у театральному житті Львова. І завдяки масштабності самого твору, і завдяки його сучасному, яскравому та якісному трактуванню.

Прем’єрні вистави «Лоенгріна» відбудуться 1, 2, 6 та 7 березня. Одночасно у театрі відбудеться міжнародний форум «Велич і трагедія Лоенгріна», де візьмуть участь музикознавці з Німеччини, Австрії, Польщі та України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук