У львівському Музеї ідей презентували «Інтимний автопортрет»

Автопортрети на пленері поблизу Жешува творили митці з України та Польщі

Головні новини Львова 07.11Оксана Сенишин, 7 листопада 2017, 18:56 2094 0

Привідкрити двері минулого і побачити предків можна у Музеї ідей, що на вул. Валовій. Тут презентують польсько-український проект «Інтимний автопортрет».

По 12 сучасних українських та польських митців упродовж тижня неподалік Жешува розмірковували про себе і водночас творили. Зверталися до дорогих серцю людей – бабусь та дідусів.

Молодий автор Артур Солецький поекспериментував: звичайне поліно умовно назвав Домініком і наділив його людськими якостями – мовляв, це його предок.

«Я зробив фотографії цього поліна. Наче воно миється, працює, поруч зі своєю великою родиною – на фоні дров, де дуже багато його предків. Це я так навмисно: щоби не створювати собі таких ефемерних історій з полінцем, треба знати, хто твої предки! І треба в це заглиблюватися – бо це ж твоя історія», – пояснив учасник проекту Артур Солецький.

Умови проекту: показати родинні історії через старі медіа: чорно-білі фотоплівки, аналогову техніку чи монотипію. Марта Мельникович свої пазли пам’яті склала у графіці.

«Я натрапила на мамину фотографію, де була зображена корівка з написом «моя Настінька». І з цього все пішло. Я дуже люблю сільських тварин: овечок, корівок. Тож я те фото з твариною продублювала. До того ж у Жешуві була дуже гарна природа – це не могло не надихати», – розповіла Марта Мельникович.

Спільний проект вже другий рік поспіль фінансує польсько-українська Рада обміну молоді.

«Цей проект – це нав’язування контактів, знаходження дружніх форм. Важливо, щоб цей контакт між українцями і поляками на рівні художників, молодих художників, формувався якомога якісніше», – підсумував куратор української делегації проекту Сергій Савченко.

Виставка триватиме до 9 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук