23-річний львів’янин Владислав Задворний підписав контракт на службу у резерві Національної гвардії України, який суперечить законодавству. Завдяки цьому контракту Задворного мали визнати непридатним для призову в армію. Однак призовна комісія все ж таки вирішила відправити Задворного у військо. Так пояснюють у Львівському обласному військовому комісаріаті інцидент з утриманням Задворного у військкоматі, про який стало відомом у суботу, 9 листопада.
Нагадаємо, що у суботу ZAXID.NET повідомив про те, що у збірному пункті Галицько-Франківського військкомату більше доби примусово утримували Владислава Задворного. Мати 23-річного львів’янина заявила, що її сина не зумисно закрили у військкоматі, а й забрали у нього паспорт. За її словами, що Владислав і його брат-близнюк є резервістами 2 Галицької бригади Національної гвардії України (в/ч 3002), відтак не мали підпадати під призов до війська. Після того, як його відпустили зі збірного пункту, Владислав Задворний написав заяву про своє незаконне утримання у ДБР.
Представник інформаційного агентства Міноборони України Олександр Поронюк у суботу заявив ZAXID.NET, що попри контракт про службу в резерві Владислав Задворний є призовником і його готували до відправки у військову частину.
11 листопада речник Львівського обласного військового комісаріату Володимир Фітьо детальніше пояснив, чому Владислав Задворний опинився у списку призовників до армії.
Зокрема, за словами Фітя, Владислава Задворного викликали у військкомат для уточнення даних про контракт у військовому резерві 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України. У процесі перевірки документів призовна комісія Франківського району з’ясувала, що контракт Задворного на службу у військовому резерві суперечить законодавству.
«Для того, щоб підписати контракт з Нацгвардією на службу у військовому резерві, Владиславу Задворному треба було мати або військову строкову службу, або він раніше мав бути мобілізований чи бути військовослужбовцем-контрактником, який звільнився у запас, або вже досягти 27 років – віку, коли можна не проходити строково-військову службу. Владислав Задворний, хоч і не підпадав під жодну з цих характеристик, якимось чином уклав контракт на проходження служби у військовому резерві, чим порушив положення «Про проходження громадянами службу у військовому резерві у Нацгвардії України», – пояснив Володимир Фітьо.
Відтак призовна комісія Франківського району визнала Владислава Задворного таким, який підлягає осінньому призову. Після цього, за словами Володимира Фітя, Задворного відправили в обласний збірний пункт, де він мав очікувати на розприділення у військову частину. Таким чином у військкоматі пояснюють інцидент з утриманням Задворного, про яке заявила його мати.
«Усі призовники прибувають на збірний пункт, там є певний режим, тобто вони не можуть виходити в місто, але до них можуть приїжджати батьки, передавати особисті речі. Натомість Владислав Задворний почав звинувачувати працівників військкомату у незаконному утриманні», – розповідає Володимир Фітьо.
ZAXID.NET наразі не вдалося зв’язатися з керівництвом військової частини №3002, щоб отримати коментар про підстави укладання контракту з Владиславом Задворним. В суботу перший заступник командира цієї частини підтверджував, що у Задворного є діючий контракт на проходження служби у військовому резерві Нацгвардії.
Володимир Фітьо також розповів, що брат-близнюк Владислава Задворного Всеволод раніше також отримував повістку в армію, однак проігнорував її.
У суботу Владислава Задворного звільнили зі збірного пункту. Він мав знову з’явитися у військкомат у понеділок, 11 листопада, о 10:00, але не зробив цього. Якщо він та його брат не з'являтимуться у військкомат і надалі, то, за словами Володимира Фітя, їх обох оголосять у розшук.
За інформацією ZAXID.NET, батько близнюків Владислава і Всеволода Задворного є учасником АТО та полковником Національної гвардії. На час підписання хлопцями контракту з Нацгвардією їхній батько Олександр Задворний ніс службу у тій самій частині №3002 і був заступником командира цієї частини.
Цікаво, що згідно ст. 17 закону «Про військовий обов’язок та військову службу», якщо два брати підлягають призову одночасно, то одному з них можуть надати відстрочку до звільнення в запас іншого. Відтак батьки братів Задворних можуть обрати, кого з синів першим відправити у військо.