Міністр оборони заявив про намір скасувати військовий призов

Загороднюк вже робив подібну заяву у вересні, але в жовтні Офіс президента з Генштабом запропонували повернути призов до війська для 18-річних юнаків

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що Україна рухається до скасування обов’язкового призову до армії і до переходу армії на стандарти НАТО.

«Це моя персональна ціль. Це не буде скоро, це не буде протягом року, але це моя персональна ціль – скасувати призов. І це позиція держави взагалі, що ми рухаємось до професійної армії згідно із стандартами НАТО, яка підготовлена, оснащена. І головне – що кожен військовослужбовець повинен знати своє місце, у нього має бути чітка військова кар’єра і захищені права. Так, щоб ми могли конкурувати при відборі за кращих людей», – розповів Загороднюк в ефірі «ТСН.Тиждень» увечері в неділю, 10 листопада.

До слова, Загороднюк у вересні вже заявляв, що Україна може перейти на контрактну армію. Тоді він обіцяв, що питання повного переходу на контрактну армію може бути вирішено до кінця року або ж вже у наступному році.

Через місяць після вересневої заяви міністра оборони на нараді в Офісі президента було озвучено намір повернути призов до війська для юнаків, яким виповнилося 18 років, тоді як наразі мінімальний вік для служби становить 20 років. Таку ідею в Генштабі пояснили бажанням ліквідувати розбіжності між законодавством і указом президента.

За словами начальника відділення комплектування Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ підполковника Миколи Качаненка, наразі існують розбіжності між законом «Про військовий обов'язок і військову службу» та указу президента про призов. Зокрема, в законі йдеться, що призов на строкову службу проводиться для громадян, яким виповнилося 18 років, а згідно з президентським указом, на службу призивали тих, кому виповнилося 20 років.

«Така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію. Молода людина, зазвичай, після закінчення школи чи коледжу намагається влаштуватися в житті – хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І в подальшому хлопець розглядає службу в армії як небажану», – заявляв тоді Качаненко.

Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня до 31 грудня триває осінній призов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук