У Львові готують театралізоване дійство «Мозаїка» із тисячолітніми колядами

Головні новини Львова 25.01Марічка Крижанівська, 25 січня 2019, 16:37 443 0

Львівська співачка Уляна Горбачевська готує авторський щорічний різдвяний проект «Мозаїка». Театрально-музичне дійство презентують 27 січня у Lem Station – трамвайному депо на вулиця Сахарова.

Дев'ять років тому Уляна Горбачевська започаткувала різдвяний проект «Мозаїка». Відтоді масштаби виросли, долучалися композитори, дизайнери одягу, музиканти, співаки з різних країн, виконавці джазового чи класичного світу. Незмінними залишалася давні народні коляди.

Також незмінно у кожному проекті поруч із професійними музикантами є діти, аби передати їм традицію. Останні два роки це хор «Жайвір».

«Поряд з підготовкою до концерту Уляна ще й по ходу вивчення дає майстер-клас, як виконувати таку автентичну музику», розповідає керівниця колективу «Жайвір» Наталія Чмир-Козяр.

«Для цього проекту ми взяли кілька старовинних творів архаїчних, українських, яким є вже, можливо, тисячу років, і зробили з них такі певні авторські версії, тобто поєднали архаїчну музику з сучасною академічною», додає композиторка Марія Олійник.

До проекту долучаться легенда фрі-джазу, литовський скаксофоніст Петрас Вішняускас, а також відомий актор театру і кіно Микола Береза.

«Народна пісня це те, що дає нам сили. Інші традиції мають йогу, ще якісь практики. В нашій традиції, я думаю, це цілком може бути наш спів і техніка співу, і як це відбувається», вважає актор Микола Береза.

«Мозаїка» це не буде традиційний концерт з номерами, а неперервне театральне дійство.

«Від першої хвилини і до останньої, безперервний потік акторської гри, звучання академічних інструментів, які перетікають в звучання джазових інструментів, де текст переходить в музику, а музика в текст це колажування, це мозаїка», пояснює співачка, засновниця проекту Уляна Горбачевська.

На «Мозаїку» артисти запрошують слухачів 27 січня у Lem Station на вулиця Сахарова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук