У Львові інсценізували казку Мар'яни і Тараса Прохаськів «Куди зникло море»

КультураМарічка Крижанівська, 21 вересня 2017, 17:54 463 0

У Львові представили виставу за книгою Тараса і Мар'яни Прохаськів. Перший театр відтепер матиме у постійному репертуарі їхню казку «Куди зникло море».

Книжку «Куди зникло море» письменник Тарас Прохасько написав у співавторстві з дружиною Мар'яною. Вона ж намалювала ілюстрації. Це сталося кілька років тому. І от тепер Перший театр та режисерка Олена Крилова інсценізували цю казку.

«Із першого речення я спілкувалася з Прохаськами, бо, по-перше, я попросила в них дозволу, а по-друге, всю інсценізацію я писала частинами, висилала їм і мала їх згоду на подальшу роботу», – розповіла Олена Крилова.

Поважний їжак володіє старовинною картиною, на якій зображене море. Раптом полотно зникає. На мешканців лісу чекає мало не детективне розслідування. Таким є сюжет книжки і вистави.

«Дуже гарні тексти літературні, зараз треба привчати дітей до гарного літературного тексту, тому що кліпове сприйняття світу перекреслює тексти», – вважає режисерка.

Ілюстрації Мар'яни Прохасько взяла за основу художниця Дарія Зав'ялова у сценографії і костюмах.

«Я намагалася підключитися до її графічного коду, до того, як вона малювала. Ну, щодо середовища – ліс, річка, це було трохи легше, а з персонажами було трохи складніше, бо в неї намальовані звірятка, а в нас треба адаптовувати до людей. Але я максимально намагалася зберегти образи і силуети тих чудових звірят», – пояснила художниця-постановниця Дарія Зав'ялова.

Музику, яку використано у виставі, написала джазова музикантка Дана Вінницька, вокалістка українсько-польського гурту «DagaDana». Дала собі тут волю у розмаїтих стилях.

«У казці дуже багато гарної музики, вона ритмічна, вона дуже сучасна, в різних стилях і це таке знайомство діток із найновішою сучасною музикою», – каже акторка Леся Шкап'як.

Музичні мотиви і зміст продиктували пластику героїв.

«Тут немає тваринної пластики. Вони існують, як люди і намагаються бавитись, як дітки», – додала балетмейстер Нінель Збєря.

«Куди зникло море» відтепер у постійному репертуарі Першого театру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук