У Львові музейники, митці та архітектори запропонували концепцію відновлення Свірзького замку

Головні новини Львова 03.12Марічка Крижанівська, 3 грудня 2018, 16:29 962 0

«Свірж ‒ замок майбутнього» ‒ таку концепцію ревіталізації запрезентував у Львові новостворений Культурний центр Замок Свірж, а це митці, історики, архітектори, музейники та галеристи, зокрема Павло Гудімов та його арт-центр «Я Галерея» і Спілка архітекторів.

За такою концепцією, 500-літній Свірзький замок має повернутися до життя і відчинити двері для туристів.

«Завжди можна привабити людей в об'єкт, якому більше 500 років, в якому є дах, старовинні стіни. Хочемо наповнити його сучасним мистецтвом, тому що імітувати те, що пропало, нема можливості», ‒ розповідає директорка проекту Культурний центр Замок Свірж Світлана Тимків.

Першу спробу оживити замок зробила ця команда восени. Там влаштували екопікнік та відкрили виставку про історію пам'ятки.

Надалі теж пропонують організовувати тут схожі акції для дорослих і дітей, обмін виставками з іноземними замками. Для цього, переконана ініціативна група, замок має залишатися у державній власності, а от наповненням культурними подіями має займатися певна інституція.

«Коли ми говоримо про виставки, обов'язково мають бути і дитяча інфраструктура, і програми, обов'язково екопікніки і програми в парку. Ну і коли ми говоримо про те, що може допомагати, постійно там мати життя ‒ це міжнародні резиденції: фото резиденції, дослідницькі резиденції, археологічні резиденції», ‒ додає куратор проекту Павло Гудімов.

Ще є ідея поєднати події у Свіржі і Пороховій вежі у Львові.

«Наприклад, коли це конференції, різного роду інвестиційні форуми, інтелектуальні столи, вони могли би теж відбуватися або в Пороховій вежі з частиною у Свіржі, або у Свіржі і з постійною міською локацією тут, у Пороховій вежі», ‒ пояснює голова львівської організації Спілки архітекторів Богдан Гой.

Парк і замок пропонують розглядати у комплексі. Ландшафтний дизайнер розробив оновлений вигляд парку.

«Ми бачимо це лише як комплекс, тому що тільки тоді це буде органічно сприйматися, там чудова місцевість, гарна природа і сама територія, насичена історичними подіями. І оця віддача від відвідувачів тільки утвердила нас у переконанні, що ми пішли правильним шляхом, що вже сьогодні люди мають право бачити цю пам'ятку», ‒ вважає кураторка виставки «Замок Свірж. Генеза» Наталія Матлашенко.

Це наразі ідеї, які щойно запропонували громаді для обговорення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук