Міські управлінці проінспектували будинки, що їх звела компанія «Ірокс» у Рясному (Шевченківський район Львова), і виявили низку порушень із безпеки. Крім цього, зараз триває кілька кримінальних проваджень. Гендиректору та водночас власнику «Ірокса» Ігорю Микичаку інкримінують шахрайство, зловживання службовим становищем і підробку документів у сфері містобудування.
Зокрема порушення виявили на вул. Шевченка, 418. У четвер, 26 вересня, міські управлінці приїхали до комплексу, який звела компанія «Ірокс». Крок за кроком виявляють нові порушення компанії. Декілька будинків тут збудовані надто близько до колії або ж до інших житлових будинків — незабаром управління земельних ресурсів має зробити заміри. А ще цього дня тут виявили самовільно захоплену ділянку.
«Крани висять – он стріла, що заходить на проходи, де ходять люди. По-друге, за інформацією, яку мені сьогодні надали відповідні служби, тут є такі клаптики, що вони якимось чином купили маленьку будівлю, оформили у власність, але 90% цієї земельної ділянки — це самозахоплення. Ця ділянка належить місту», — пояснює заступник міського голови з питань безпеки міста Сергій Бабак.
Увесь великий комплекс — власність компанії «Ірокс». Проте будинки зведені без містобудівних умов та обмежень. Тож мешканцям право власності доводиться вибивати через суд. Скаржаться на забудову й сусіди. Вільний простір навколо старіших будинків доводиться теж відсуджувати.
«Незаконна забудова вже триває понад 10 років. На руках у мешканців є багато документів із прокуратури, є розпочаті кримінальні провадження, відповіді Держгеокадастру та інших інстанцій про те, що ця забудова є незаконна, про те, що землі не є законно відведені під забудову і так далі», — додає мешканка будинку на вул. Шевченка, 412 Катерина Дзюбіна.
Діти з довколишніх будинків вже понад 10 років буквально «живуть» на будмайданчику. А це і справді небезпечно: розбита дорога, високі огорожі, гори будівельного сміття і кран, що нависає просто над дорогою.
«Кути будинків зачіпали. Наш будинок отримав на першому поверсі тріщину. У нас тут шум, гам, сміття, паркінгу немає, дитячого майданчика немає, озеленення зрізав «Ірокс». Практично ми на будівництві живемо», — пояснює мешканка будинку на вул. Шевченка, 412 Надія Яцишин.
Утім, гендиректор компанії «Ірокс» усі порушення заперечує.
«Ми маємо всі документи. Всю повністю нормативну базу, всі погодження, всі експертизи», — сказав у коментарі ZAXID.NET гендиректор компанії «Ірокс» Ігор Микичак.
Що ж робитимуть із ділянкою, яку міські посадовці вважають самовільно захопленою, — у п'ятницю, 27 вересня, вирішить виконком.
До слова, раніше ZAXID.NET опублікував покрокову інструкція для перевірки законності будь-якого будівництва у Львові, а також спробував з'ясувати, як і чому у місті з’являються нелегальні багатоповерхівки.