У Львові на виставці «Жінка» розкодовували мікросвіт прекрасної статі

Студентка Яна Масалович зобразила жінку у склі та живописі

КультураОксана Сенишин, 29 березня 2017, 17:07 997 0

Студентка 6 курсу Львівської академії мистецтв Яна Масалович запрошує на першу власну виставку «Жінка». Вона відбувається у галереї академії на вул. Кубійовича.

Жінки Яни народжуються біля печі. Бо Яна – цьогорічна випускниця кафедри художнього скла. Під пильним наглядом дівчини майстри створюють образ із пишними формами. Жінка для Яни – це цілий мікровсесвіт, навколо якого все обертається. Це матір, берегиня сімейного затишку. Тому її образи – у склі і в живописі. Це жінки з етноелементами різних народів: Китаю, Японії, індіанців. Героїні – не моделі, а звичайні жінки, яких Яна щодня зустрічала на вулицях у рідному Закарпатті.

«Я народилася в селі. Люблю поїсти, але так склалося, що худенька. Можливо, тому на підсвідомому рівні хочеться таких перебільшень, пишніших форм, які для ока є миловидними, жіночними. Особливо для чоловіків», – розповіла авторка робіт Яна Масалович.

Усі ці жіночі образи у мисткині народилися за останні два роки.

«Яна відображає цю жіночу постать у різних її варіаціях: де вона мінлива, де вона спокуслива. І водночас вона виступає як мистецька форма, з якою можна експериментувати», – пояснив куратор виставки Орест Принада.

«Коли споглядаєш за роботами, вловлюєш момент, по-перше, закоханості. Це вікове таке. Ліричне сприйняття. Певні паралелі з символізмом, що властиво для молоді, яка захоплюється модерном», – додав проректор Академії мистецтв, мистецтвознавець Роман Яців.

Такі виставки студентів, кажуть викладачі, найкращий підсумок їхніх знань. Потрапити у цей світ жінки можна ще впродовж місяця. Виставка триватиме до 22 квітня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук