У Львові нагородили найкращих реставраторів

У Львівській опері відзначили 20-річчя внесення міста до списку ЮНЕСКО

СуспільствоЯ.І., 5 грудня 20189530
Міський голова Львова Андрій Садовий вручив Золотий герб міста експерту ЮНЕСКО Гансу Каспарі

З нагоди 20-річчя внесення ансамблю історичного центру Львова до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у середу, 5 грудня, у Львівській опері нагородили найкращих реставраторів.

Зокрема, Золотим гербом нагороджено Ганса Каспарі, експерта ЮНЕСКО. Подяки від громади міста Львова отримали: Юрій Миколаїшин – реставратор металу; Олександр Савчук – реставратор дерева; Ірина Гірна –реставратор стінопису; Олег Рибчинський – кандидат архітектури, доцент кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка», реставратор каменю; Марія Шумська – реставратор вітражів; Ірина Дуткевич – активна львів’янка, художник-реставратор монументального живопису.

Також від громади міста відзначили колектив Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів та двох військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.

«Оркестр настільки багато працює як волонтер, що сьогодні, в День волонтера, не можемо не згадати і подякувати вам за вашу працю», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Також під час гала-концерту відзнакою Почесного Амбасадора Львова міський голова Львова відзначив Оксану Линів, головного диригента опери та філармонійного оркестру австрійського міста Ґрац.

Усі фото Маркіяна Лисейка

«Ви знаєте мотто нашого міста — Львів відкритий для світу. Але, будучи під патронатом ЮНЕСКО, ми ще є важливі для світу. Cьогодні Львів належить не лише нам, мешканцям міста, він належить усьому світу. І ці мільйон туристів, які приїжджають, насправді, вони шоковані, чому раніше вони не знали про це прекрасне місто. Львів має дуже великий потенціал і дуже великі можливості. У цей день ювілею, я хочу скласти особливу подяку всім людям, які долучилися, щоби Львів був разом в родині з ЮНЕСКО і хочу подякувати усім тим людям, які дбають над нашою спадщиною: нашим історикам, нашим реставраторам, митцям – це є велика когорта людей, які голим нервом відчувають несправедливість, які мають велику повагу до справедливості. Але найбільша моя подяка усім вам, громаді міста Львова, бо громада міста Львова – найкраща, бо тільки найкращі громади мають право і честь бути в родині ЮНЕСКО», - привітав присутніх Андрій Садовий.

«Я хочу сказати, що люди в Німеччині і у всіх країнах Європи стоять поруч з вами і надають вам підтримку», - додав Ганс Каспарі, експерт ЮНЕСКО.

Кошти, отримані від продажу квитків з концерту, будуть скеровані на дослідження та реставрацію каплиці Боїмів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук