У Львові оголошено конкурс книговидавничих проектів українською мовою

КультураДарина Цвях, 16 вересня 20141770

Управління культури ЛМР оголосило конкурс книговидавничих проектів українською мовою серед львівських видавництв. За результатами оцінки проектів конкурсною комісією переможці отримають фінансову підтримку від Львівської міської ради. Заявки на участь у конкурсі приймаються до 15 жовтня 2014 року. Про це йдеться на сайті Львівської міської ради.

«Конкурсів книговидань є багато. Всі вони, переважно, фіксують статус-кво, тобто, беруть стан книговидання, який є на момент проведення конкурсу, і нагороджують найкращі видання. Мета цього конкурсу – дещо інша. Ми хочемо стимулювати видання книжок в певних сферах, яких нам бракує.

Наприклад, три номінації цього конкурсу – «Дитяча література», «Перекладна література», «Науково-популярна література». У нас достатньо книжок для маленьких діток, натомість, недостатньо для підлітків і молоді. Науково-популярна література – це те, чого українською мовою вкрай мало. Це надзвичайно важлива річ.

Ми вперто будемо тримати номінацію «Науково-популярна література» і на наступних конкурсах, щоб стимулювати видання науково-популярних книг. І в цьому є відмінність цього конкурсу від інших.

Щодо перекладної літератури, то якщо ми не будемо мати контексту світової літератури українською мовою, наша країна буде випадати з цивілізаційного контексту. Тому перекладна література є надзвичайно важливою як для розвитку мислення людей, так і для розвитку української мови. Тому що власне через перекладну літературу ми створюємо абсолютно новий словниковий запас української мови», – пояснила на сайті заступник начальника управління культури Львівської міської ради Ірина Магдиш.

Заявки розгляне конкурсна комісія з питань визначення кращих книжкових видань львівських видавництв впродовж 30 календарних днів після закінчення терміну подання заявок.

Перелік переможців конкурсу – одержувачів грошової винагороди – оприлюднюється на сайті Львівської міської ради протягом трьох робочих днів після заключного засідання конкурсної комісії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук