У Львові поезія Шевченка зазвучить у стилях R'n'B, блюзу та неокласики

У Львівській філармонії відбудеться проект «Шевченко Revolution»

Головні новини Львова 06.03Оксана Сенишин, 6 березня 2018, 18:28 676 0
дивіться також

У Львові поезія Шевченка зазвучить під музику різних стилів. Проект «Шевченко Revolution» «нашіптував» сам Кобзар. Унікальний проект відбудеться у Львівській філармонії. Тут твори Кобзаря зазвучать під музику різноманітних стилів: блюз, R'n'B та неокласика.

Ідея з’явилася у львівського композитора Дмитра Кацала. А сам Шевченко, як побратим, буквально «на вухо» – зізнався диригент – «нашіптував йому інтонацію та розставляв крапки». Тому в програмі – й улюблені пісні самого Кобзаря.

«Шевченко любив пісню «Тече річка невеличка» і другу «Ой, зійди, зіронько, та вечірняя». Він їх завжди – як осердя компанії – виспівував», – розповів диригент, композитор, автор проекту Дмитро Кацал.

На концерті ламатимуть усі стереотипи. Іноді слухачу здаватиметься, що він у бостонському блюз-кафе.

«У моїй початковій школі Шевченко був такий закостенілий, забронзовілий – такий суцільний символ. Він тоді був поруч із тим гіпсовим бюстом Леніна. Такий гіпсовий бюст Шевченка. І ми так ставилися до нього з острахом . Ну, діти ж! Із національним відродженням прийшли ті Шевченківські вечори і Шевченко почав відкриватися з іншого боку. Наче та гіпсова скоринка злізла з нього», – поділилася спогадами співачка Софія Соловій.

Отож пісню Скрябіна «Мені однаково, чи буду жить в Україні, чи ні» в стилі R'n'B переробили для хорової капели «Дударик», симфонічного оркестру та «Rock Orchestra». Окрім того, попросили в гурту «Тричі» партитуру твору «Ой, вигострю товариша». Пісню виконають у стилі кантрі-блюз. А «Садок вишневий коло хати» зазвучить так, наче в Тіролі.

«Те, що «порве», я так думаю, свідомість людей, – це «Місячна соната» Бетховена, на яку мені вдалося покласти вірш Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя». Це для оркестру, фортепіано. Вийшло щось неймовірне! Людина слухає – дивується: «Як, це ж Бетховен?! Так. Так, це ж Шевченко!!!», – пояснив Дмитро Кацал.

На концерті виконають приблизно два десятки композицій. Концерт відбудеться у неділю, 11 березня.

«Є така таємниця трохи. Мені теж цікаво, як то має виглядати. Бо має бути і Оксана Муха, і Тарас Різняк, соліст. Під гітару. То має бути концерт у салонному стилі», – розповіла оперна співачка Тетяна Вахновська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук