У Львові покажуть фільм про Боба Ділана

Фестиваль музичного кіно покаже 7 стилів музики у 7 фільмах

КультураКатерина Сліпченко, 2 листопада 20162240
У Львові покажуть фільм про Боба Ділана

У Львівському кіноцентрі 3 листопада відкриється Фестиваль музичного кіно. 7-м стилів музики розкриються у 7-ми фільмах, більшість із яких у свою чергу стали класикою.

Його окрасою стане фільм Тодда Гейнса «Мене там немає». Автор чудово стилізованої мелодрами «Далеко від Раю» цього разу береться оспівати життя і постать американської ікони Боба Ділана.

Фільм 2007 року став знову актуальним після того як Ділану присудили Нобелівську премію з літератури. «Ось уже 54 роки, як він постійно наново себе винаходить, створюючи нові образи себе самого», - пояснила рішення Нобелівського комітету постійний секретар Шведської академії Сара Даніус.

Кейт Бланшет у фільмі «Мене там немає»

У фільмі Гейнса все саме так і відбувається: режисер створює все нові та нові образи Боба Ділана. Роль Боба Ділана виконала Кейт Бланшет. Проте актриса, яка отримала за цю роль приз Венеціанського кінофестивалю, стала лише одним із втілень музиканта.

Справді, стрічка Гейнса будується на тому, що Ділан ніколи не був однією людиною. Картину в жодному випадку не можна назвати байопіком, вона є метафоричною мозаїкою, яка складає, так чи інакше, уявлення про того, кого називають Артюром Рембо ХХ століття.

У фільмі добрим є все: форма подачі та рівень осягнення постаті Ділана, його впливу на культуру, форма, монтаж і актори. Фільм поєднує і стилізацію під репортажні зйомки, і містифіковані телеінтерв’ю, й історії-вставки, які ніби-то не мають жодного стосунку до основної історії.

Сьогодні вже нікого не здивуєш ані кіностилізаціями, ані поєднанням чорно-білого та кольорового кіно, проте картина Гейнса при своїй формальній бездоганності володіє ще і суто мистецьким вмінням вражати.

Інші фільми фестивалю нічим йому у тому не поступаються. У програмі - «Електрома», знаменита «Фантазія» Волта Діснея, титулований «Клуб “Коттон”» Френсіса Форда Копполи (це буде плівковий показ), геніальна «Стіна» Алана Паркера тощо.

Повну програму фестивалю можна побачити тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук