У Львові поставили балет «Шехеразада» за забутим лібрето

КультураМарічка Крижанівська, 30 березня 2017, 19:36 666 0

У п'ятницю, 31 березня, у Львівському театрі опери та балету – прем'єра балету «Шехеразада» за сюїтою Миколи Римського-Корсакова. Ця постановка водночас буде і творчим вечором соліста балету Євгенія Свєтліци.

У кінці ХІХ століття композитор Микола Римський-Корсаков написав сюїту у стилі східних мелодій на основі арабських казок «1001 ніч».

«Усі музиканти з дитинства знають цю музику. У Львові вона дуже часто виконувалася філармонійним оркестром, приїжджали видатні диригенти. Але в театрі вона у нас не йшла і це дуже хороша спроба», – прокоментував диригент-постановник Юрій Бервецький.

За постановку взялася солістка львівського балету Анастасія Ісупова і запропонувала незвичне лібрето.

«Я зробила такий експеримент, бо на багатьох сценах світу ця вистава йде з іншим лібрето. Я знайшла забуте лібрето, трохи переробила його для нашої трупи, на моє бачення цієї вистави», – пояснила Анастасія Ісупова.

У львівській версії додали саму Шехеразаду і царя Шахріяра. А те, що оповідає жінка, відбувається, наче, за пеленою – у дальній площині сцени.

У головній ролі – заслужений артист України Євгеній Свєтліца. І ця вистава з'явилася саме тому, що він обрав її для свого творчого вечора, а поставила її – дружина.

«Що може бути краще, ніж на творчий вечір станцювати щось нове, гарне. Збулися дві мої мрії: станцювати «Шехеразаду» в нашому театрі і щоб моя дружина виступила як постановник, це дебют її на нашій сцені», – додав Євгеній Свєтліца.

На прем'єру запросили солістку Київського національного театру опери та балету Ольгу Кіф’як.

«Мені подобається, що це щось нове. Для нас, артистів нове бачення однієї і тієї ж вистави завжди на користь, хочеться розкриватися. Мені дуже подобається ця вистава Анастасії», – розповіла Ольга Кіф’як.

А ще директор Львівської опери Василь Вовкун повідомив, що днями театр став членом Міжнародної танцювальної ради при ЮНЕСКО і це відкриває нові можливості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук