Міністр культури представив нового директора Львівської опери

Головні новини Львова 20.03Марічка Крижанівська, 20 березня 2017, 17:53 997 1

Василя Вовкуна на посаді директора та художнього керівника Львівського театру опери та балету представив колективу міністр культури Євген Нищук.

Львівська опера відтепер має уже офіційно нового директора. Його обрали раніше на конкурсній основі, але тільки тепер із ним підписали контракт на 5 років.

Василя Вовкуна представив мистецькій громадськості міністр культури Євген Нищук.

«Дійсно, була серйозна конкурентна ситуація на конкурсі на посаду директора. І мабуть, це добре, це подвоює і відповідальність, і розуміння, що все це не з неба впало, що все це треба ще доводити і вибудовувати місточок, в хорошій адекватній дискусії чути всіх», ― прокоментував Євген Нищук.

Василь Вовкун ― уродженець Жовківщини, як режисер працював із багатьма театрами України, ставив інавгурацію Віктора Ющенка, а з 2007-го по 2010-й рік був міністром культури. Нині ж поєднуватиме одразу дві посади: директора і художнього керівника Львівського театру опери та балету.

Має сміливі творчі плани. Обіцяє за 5 років поставити 10 опер та балетів, здебільшого українських композиторів. Серед нових постановок називає опери «Богдан Хмельницький» Костянтина Данькевича, «Цвіт папороті» Євгена Станковича, «У неділю рано» Віталія Кирейка, а також балет «Тіні забутих предків» Мирослава Скорика.

Новий очільник хоче запрошувати диригентів та режисерів з інших театрів.

«А ще ми хочемо створити музей Львівської опери. Думаю, що за 5 років його буде втілено. Наступний наш крок, який вже буде у цьому театральному сезоні, ― це дзеркальний зал стане малою сценою Львівської національної опери», ― поділився задумами Василь Вовкун.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук