У Львові поставили «Калігулу» Альбера Камю з елементами еротики

Головні новини Львова 22.11Марічка Крижанівська, 22 листопада 2017, 17:37 2349 0

Експериментальну постановку вистави «Калігула» за твором Альбера Камю запрезентує Львівський театр імені Лесі Українки. Прем'єра ‒ у п'ятницю, 24 листопада.

Творчий тандем двох Олексіїв ‒ режисера Олексія Кравчука і художника-сценографа Олексія Хорошка, завжди має успіх у публіки. Разом зробили уже вистави «Баба», «Слава героям» та «Номери» за твором Олега Сенцова. Тепер взялися за п'єсу Альбера Камю «Калігула».

«Цей твір був написаний перед Другою світовою війною і зараз, коли надворі у нас теж дуже неспокійно, коли Європа розпадається, коли війна у нашій країні, цей твір своїми філософським тезами є дуже важливим. Це такий зворотний бік нашого суспільства», ‒ розповідає режисер Олексій Кравчук.

Римський імператор Калігула впивається необмеженою владою, він хоче заволодіти Місяцем, скасувати смерть. Чи залишиться у людині при владі бодай щось людське? Чи усі диктатори закінчують однаково? У постановці глядач впізнає символи тоталітарних імперій.

«Є речі, які в світі не міняються: поняття правди, любові, якихось істин. Не важливо, чи є в руках айфон, чи ми ходимо в туніці, вони не міняються. Це не про Рим, не про туніки, це про людину», ‒ пояснює актор, виконавець ролі Калігули Назар Павлик.

Підміну понять у нинішньому світі обіграли у сценографії. Тому розставили на сцені манекени як символ штучності. Живе і пластикове у певні моменти замінює один одного і втрачається відчуття, де ж справжнє, а де штучне.

«Ми створили абсолютно модерністичну конструкцію полярну, є живе і неживе, а що може бути більш мертвим, ніж пластик, більш сталим, більш штучним, абсолютна антитеза до живої природи. Це як метафора якогось законсервованого міфу, масова свідомість, масова культура, споживацька культура», ‒ пояснює художник-сценограф Олексій Хорошко.

У виставі «Калігула» звучить музика наживо від гурту «The Glass».

Прем'єра ‒ у п'ятницю у театрі імені Лесі Українки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук