У Львові ставлять експериментального «Гамлета» із жінкою у головній чоловічій ролі

Головні новини Львова 23.10Марічка Крижанівська, 23 жовтня 2017, 17:49 604 0

Історія Гамлета, розказана не лише людьми, а й ляльками. Такий творчий експеримент для дорослих готують у театрі «І люди, і ляльки». Прем'єра ‒ 27 і 28 жовтня.

Режисер Олексій Кравчук взяв у роботу Шекспірівську п'єсу «Гамлет» у перекладі Юрія Андруховича. Але втілить це не лише з акторами, а й з ляльками, бо вони тут пасують до змісту і головного меседжу твору: людьми маніпулюють, як ляльками.

«Цей задум кльовий і він дійсно зчитується в текстах Шекспіра, це ми назвали так: історія ляльковедення, це те, як нами маніпулюють, як ми маніпулюємо і як ми намагаємося позбутися цих маніпуляцій», ‒ розповідає актор Василь Сидорко.

Другий експеримент: роль Гамлета тут зіграє не чоловік, а жінка, акторка Надія Крат.

«Зараз такий час, як мені здається, що жінки і чоловіки в чомусь помінялися ролями. Жінки стали більш мудрими, бо чоловіки сильно рефлексують на сьогоднішній день, а жінки вміють збирати простір, збирати час і відчувати певну відповідальність», ‒ пояснює режисер Олексій Кравчук.

Для хореографа Нінелі Збєрі ставити пластику і для людей, і для ляльок ‒ свіжий досвід. Тут є своя специфіка, відмінна від драматичних театрів.

«Я звернула увагу, що лялька взагалі дуже увиразнює саму людину і це виходить містика. Тому що інколи губишся, чи лялька керує людиною, чи людина керує лялькою», ‒ зізнається Нінель Збєря.

Прем'єра «Гамлета» у п'ятницю і суботу, 27 і 28 жовтня, у театрі «І люди, і ляльки».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук