У Львові пояснили, як відтепер нараховують субсидії

Нові зміни в нарахуванні стосуються насамперед студентів та пенсіонерів

Головні новини Львова 28.09Оксана Лабойко, 28 вересня 2016, 16:53 2850 0

У Львові очікують, що кількість мешканців, які отримають від держави допомогу на оплату компослуг, збільшиться. Адже за рішенням Кабміну з 8 вересня змінилися умови нарахування субсидій. Зміни стосуються насамперед тих, хто досяг повноліття минулого року, а також тих, хто цьогоріч вийшов на пенсію.

«Найбільше змін у нарахуванні доходів людей, яким виповнилося 18 років станом на 1 січня 2015 року, адже у наданні субсидій ми враховуватимемо доходи саме за 2015 рік», – розповіла заступник начальника управління соцзахисту міста Наталія Демкович.

Відтак вона пояснила, що 18-річні тепер розділяються на три категорії і кожній з них доходи нараховуватимуть по-різному. Наприклад, якщо людина вчиться, але не отримує стипендії, її дохід розраховуватиметься у розмірі прожиткового мінімуму. Якщо вона отримує стипендію, то сумуватиметься розмір цієї стипендії. Якщо ж мешканець не навчається, але отримує якусь матеріальну допомогу, то з неї розраховуватимуть його дохід. Якщо ж людина не працює і не отримує жодної матеріальної допомоги, то її середньомісячний дохід визначається на рівні двох прожиткових мінімумів.

Зміни стосуються і пенсіонерів. «Починаючи з вересня, для тих пенсіонерів, які не працюють, будуть враховувати у дохід тільки пенсію. Якщо раніше їм брали доходи за попередній рік, то зараз буде розмір пенсії за попередній місяць перед зверненням», – додала начальник міського відділу пільг Леся Дронь.

Станом на початок вересня субсидії вже надали 102 тис. львів'ян. Водночас органи соцзахисту виявили майже двісті випадків, коли мешканці приховали чи то свої заробітки, чи великі покупки. Сума незаконно наданих субсидій – понад 1 млн грн. Якщо мешканці не погодяться добровільно відшкодувати нараховані їм суми, то будуть це робити через суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук