У Львові працюють 15% всіх українських ІТ-спеціалістів

ЕкономікаОльга Перехрест, 23 грудня 201514700
У Львові розташовано 192 ІТ-компанії, у яких працює 15 тисяч спеціалістів

Працівники сфери ІТ складають 2% всього населення Львова. Про це свідчать дані дослідження, яке провів Львівський ІТ Кластер разом з соціологічною агенцією «Фама».

Загалом у Львові розташовано 192 ІТ-компанії, у яких працює 15 тисяч спеціалістів. Це – 15% усіх ІТшників в Україні. Протягом року вони заплатили до місцевого бюджету $12,403 млн податків. 

Середній вік львівського ІТшника – 26 років, і він має щомісячний дохід $1500.

У 2015 році оборот ІТ-галузі становив 280-300 млн доларів. Це складає 2,7% ВРП (валового регіонального продукту) Львова і 1,3% ВРП Львівської області. Починаючи з 2010 року оборот цього ринку зріс втричі.

Експерти відзначають, що ріст ринку залишається позитивним, хоча і втратив темп у зв’язку із ситуацією в країні. Протягом року у Львові збільшився пул ІТ-спеціалістів за рахунок переселенців зі східної частини України. Водночас все рідше фахівці виїжджають за кордон. Але «кадровий голод» залишається однією з найбільших проблем ІТ-компаній.

Серед проблем Львова для ефективного розвитку ІТ, експерти називають відсутність лоукостів у львівському аеропорту, неготовність міста до внутрішньої міграції спеціалістів різних сфер, перевантажені дороги, недостатній рівень розвитку інфраструктури міста та нестачу висококласних офісних приміщень.

В той же час, порівняно з загальноукраїнською картиною, більшість представників сфери ІТ позитивно оцінюють Львів для ведення бізнесу: 90% опитаних назвали умови добрими. В той час, як по всій Україні ця цифра становить лише 37,5%.

З повним звітом про дослідження можна ознайомитись нижче.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук