У Львові представили програму міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев-2016»

КультураОльга Перехрест, 13 вересня 20163170
У Львові представили програму міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев-2016»

Під час міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев-2016» свої вистави у Львові презентують українські та закордонні театри. Фестиваль почнеться в суботу, 17 вересня і триватиме до неділі, 2 жовтня.

На цьогорічному фестивалі представлять вистави 18 театрів з Румунії, Польщі, Молдови, Литви, Грузії, Угорщини, України та інших країн. Більша частина фестивалю відбуватиметься на сценах львівських театрів. Але в день відкриття фестивалю львівський театр «Воскресіння» покаже свою виставу «Чайка» (за мотивами п'єси Антона Чехова) на площі перед львівською Оперою.

«Львів має багато фестивалів, заходів із тривалою історією, які, насправді, формують мистецьке, культурне обличчя нашого міста. Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев – 2016» - це фестиваль, який має тривалу історію і який є доброю нагодою і платформою для театрів, не лише українських, але й закордонних – зустрітись, поспілкуватись, обмінятись ідеями. Це так само радість для львів’ян і гостей нашого міста, бо це можливість побачити дуже добрі, якісні театральні постановки, концентровані в часі і просторі», - каже в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз.

Як зазначив директор фестивалю Ярослав Федоришин, цьогорічна програма була складена в такий спосіб, щоб дотриматись девізу фестивалю «Класика очима експерименту».

«Цьогорічний «Золотий лев» збирає режисерський театр. Зараз є багато різних диспутів з приводу нових театрів, їхніх облич та систем. Режисерський театр завжди мав високу планку лідера, і, на мій погляд, матиме її завжди. Режисер збирає довкола себе мобільний акторський і технічний колектив, і з цих ансамблів виходять прекрасні вистави», - вважає Ярослав Федоришин.

Серед вистав іноземних режисерів, що львів'яни зможуть побачити на фестивалі: «На дні» режисера Оскара Коршуновас (Литва) та Вільнюського міського театру. Грузинський режисер Автанділ Варсімашвілі покаже свої останні прем’єри: «Ревізор» Миколи Гоголя (у постановці Державного академічного російського драматичного театру ім. А.С.Грібоєдова) та «Механічний апельсин» Ентоні Берджеса (Вільний театр). Вперше в Україні буде показана вистава відомого румунського режисера Олександра Гоусфатера «Багато галасу даремно» за твором Вільяма Шекспіра. 

У режисурі Лінаса Зайкаускаса, головного режисера драматичного театру ім. Юозаса Мільтініса (м. Паневежис, Литва) львів'янам представлять виставу за романом нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва». А угорський режисер Бакош Габор представить «Покоївок» Жана Жене. Раніше «Золотий лев» вже привозив «Покоївок» Жене, але у постановці відомого українського режисера Романа Віктюка.

«Всі вистави є цікавими, і я не можу виділити якусь одну. Ми спеціально в 2000 році зняли журі, оскільки вважаємо, що спорт в театральному мистецтві не потрібен. Я вважаю, що зараз хорошого, в плані майстерності, театру надзвичайно мало. Надзвичайно мало хороших вистав - вони з'являються як рідкісні гриби. Хотілось би, щоб «Золотий лев», який першим почав міжнародний фестиваль на пострадянському просторі, продовжив тримати цю марку», - зазначив Ярослав Федоришин.

Вистави іноземних театрів будуть супроводжуватись субтитрами українською мовою.

Фестиваль «Золотий лев - 2016» відбудеться за підтримки Міністерства культури України, управління культури ЛОДА, управління культури Львівської міської ради, Львівської обласної ради. 

Нагадаємо, минулого року фестиваль був перенесений до Києва через брак фінансування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук