У Львові презентували науково-літературний дайджест про Полтву

Культура30 липня 201110540

29 липня у Львові презентували книгу «ЛеоПолтвіс - науково-літературна розвідка про Полтву та місто на Полтві», де зібрано найрізноманітніші – екологічні, наукові, літературні (поезія та проза) тексти про ріку у місті Львові.

Як зазначила на презентації упорядник книги Марія Шунь, науково-літературний дайджест про ріку Полтву. «ЛеоПолтвіс» є свого роду першим систематизованим зібранням наукових, документально-географічних, екологічних та літературних творів про історію та стан закутої у колектор львівської ріки Плтви. Включає й поточні матеріали від журналістів із приводу першої у Львові міжнародної конференції про можливість ревіталізації Полтви та хронологію усіх перших кроків реального проекту ЛеоПолтвіс від Музею Ідей за врятування колись гордої річки», - зазначила Марія Шунь.

Збірник також включає унікальні світлини давнього Львова, сучасного, а також фрагменти картографії річкового Львова.

У розвідці – понад 70 матеріалів, серед них істориків Йогана Альптеха, Ярослава Ісаєвича, Івана Крипякевича, Францішека Яворські, у збірнику є й вірші - Богдана-Ігоря Антонича, Віктора Неборака, Ігоря Калинця, прозові твори - Юрія Андруховича, Віктора Неборака, Андрія Содомори, Юрія Винничука.

Як зазначила Марія Шунь, вона, як упорядник, старалася не дублювати тексти, щоб людина не втомлювалася читати. З тієї ж причини, тексти наукові «розбавлені» поезією, картинами. «Я намагалася подати усі речі, які знаходила про Полтву. Мені було жаль опустити найменшу згадку про річку», - зазначила вона.

Книга вийшла у Літературній агенції «Піраміда». У книзі є матеріали із міжнародної конференції «Стан та перспективи Полтви у Львові».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук