У Львові пропонують чотири варіанти реконструкції площі Франка. Опитування

Площу планують суттєво змінити і зробити комфортною для пішоходів та водіїв

ЕкономікаКатерина Родак, 1 квітня 201950041
У Львові визначають, як виглядатиме площа Франка після реконструкції

Працівники ЛКП «Львівавтодор» разом із фахівцями у транспортній галузі напрацювали чотири варіанти реконструкції площі Франка у Львові. У подальшому міська рада визначить остаточний варіант, згідно з яким оновлять площу.

Під час планування реконструкції площі Франка автори пропозицій мали врахувати потреби площі як пересадкового вузла, транспортної розв’язки та громадського простору. Головним завданням було зробити площу Франка безпечною, пішохідно доступною, унеможливити блокування громадського транспорту приватним.

Наразі «Львіватодор» опублікував для обговорення чотири варіанти реконструкції площі Франка:

Варіант 1. «Круговий рух для автотранспорту»

Цей варіант передбачає організацію кругового руху навколо площі Франка і влаштування виділених смуг для громадського транспорту в напрямку до центру та в напрямку вул. Вітовського від вул. Стрийської, а також в обох напрямках на ділянці пл. Франка від Стрийського ринку. Цей варіант також передбачає влаштування двох зупинок громадського транспорту безпосередньо на площі Франка та острівної зупинки на вул. І.Франка в напрямку від центру.

Ця схема передбачає розширення центрального трикутника площі, влаштування напрямних острівців та острівців безпеки, а також збільшення кількості пішохідних переходів. Цей варіант передбачає збереження існуючого озеленення на площі Франка, однак не передбачає велоінфраструктури, місць для паркування і широкі тротуари.

Варіант 2. «Три сторони трикутника»


Ця схема передбачає організацію руху машин по всіх сторонах трикутника площі Франка і влаштування виділених смуг для громадського транспорту в обох напрямках на ділянці від Стрийського ринку в напрямку до центру та до вул. Вітовського, а також в одному напрямку від вул. Вітовського. Згідно з цією схемою, на площі Франка облаштують дві зупинки громадського транспорту (перед будинком № 78) та ще дві – острівні зупинки на вул. І.Франка в напрямку від центру та на ділянці площі Франка від Стрийського ринку в напрямку до центру.

Цей варіант передбачає збільшення кількості пішохідних переходів та часткове збереження озеленення, але також не передбачає велоінфраструктури.


Варіант 3 «Т-подібне перехрестя»


Цей варіант передбачає радикальну перебудову площі Франка з облаштуванням Т-подібного перехрестя та значне розширення громадських просторів вздовж фасадів. Зокрема, для унеможливлення блокування трамваїв автомобілями передбачено розділення трамвайних колій за напрямками руху. Зупинки, згідно з цим варіантом, влаштовуються за перехрестям, при цьому в напрямку Сихова влаштують «кишеню». В інших напрямках передбачена зупинка в смузі руху, при цьому в напрямку Вітовського планують продовжувати виділену смугу з вул.Франка, а автомобілі з центру та від Стрийського ринку на Вітовського спрямовувати через вул. Зарицьких - Волощака. Світлофор на перехресті Франка - Вітовського планують синхронізувати з перехрестям Франка - Стрийська.

Ця схема передбачає закриття для проїзду вул. Менделеєва, яка стає житловою тупиковою вулицею, а заїзд на неї буде можливим через вул. Кирила і Мефодія. Цей варіант також передбачає суттєве розширення тротуарів, місця для паркування, є можливість облаштувати велодоріжок та громадські простори, однак існуючий зелений острівець знищать.

Варіант 4 «Повне трамвайне кільце»

Варіант із облаштуванням повного трамвайного кільця передбачає створення на площі Франка великого пересадового вузла між різними напрямками громадського транспорту. Цей варіант передбачає можливість розвороту трамваїв у всіх напрямках. Також одна з ідей цього варіанту, яка може бути використаною і у інших варіантах – організація спільної для трамваїв, тролейбусів та автобусів виділеної смуги на вул. Франка від центру. За цією схемою збережуть існуюче озеленення.

Недоліком цього варіанту є небезпечні (у порівнянні з іншими варіантами) пішохідні переходи у зв'язку із коліями, значною довжиною переходів і різними напрямками руху транспорту.

Існуюча схема організації руху на площі Франка

Як зазначив ZAXID.NET керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик, наразі фахівці схиляються до варіанту «Три сторони трикутника».

«З точки зору транспорту оптимальним варіантом є «Три сторони трикутника». Він забезпечує максимальний пріоритет громадському транспорту, для автомобілів залишається по одній смузі руху. Тобто він оптимально підвищує безпеку руху всіх учасників, у першу чергу пішоходів, оскільки не буде так багато простору для автомобілів і зменшиться невпорядкованість на дорозі», – пояснив Роман Зубачик.
Наразі ці чотири варіанти обговорюватимуться серед громадськості, після чого визначать найкращий, який винесуть на затвердження виконавчому комітету Львівської міськради.

Нагадаємо, що площу Франка у Львові реконструюють за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук